Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pesak pocrneo Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
moma95
Akvarista



Registrovan: 15 Apr 2012
Poruke: 124
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Sre Jan 22, 2014 6:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

akvarijum 70d 40 v 30 s spoljni filter s 12 d 30 v 40 osvetljenje na pocetku 2 stedljive od 20w i nedavno ubacena 3 od 25w ukupno 65 w podloga carobna zemlja preko beli kvarci pesak. Problem je sto je nakon par meseci pesak poceo da crni i sav je pocrneo kao da je u pitanju neka alga,kao ugrudvano da je...da li neko zna u cemu je problem?
Image
Image
Image
ovako izgleda kad malo usisam podlogu mali sloj crnog pa onda beli..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jan 22, 2014 6:01 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Sre Jan 22, 2014 6:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

BBA (crna bradata alga),tvoje svetlo 65/70=0.93 w/l,svetlo /c02 ti nije u dobrom odnosu to je razlog nastanka ove alge koju imaš.Imaš dve mogučnosti da rešiš svoj problem ili da smanjiš svetlo ili da poboljšaš co2(ubrizgavanje/protok/distribuciju).
Nadam se da sam pomogao bar malo
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Sre Jan 22, 2014 7:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Icethunder ::
BBA (crna bradata alga),tvoje svetlo 65/70=0.93 w/l,svetlo /c02 ti nije u dobrom odnosu to je razlog nastanka ove alge koju imaš.Imaš dve mogučnosti da rešiš svoj problem ili da smanjiš svetlo ili da poboljšaš co2(ubrizgavanje/protok/distribuciju).
Nadam se da sam pomogao bar malo
Pozdrav

Pardon 70x40x30 84 l, 65/84=0.77 w/l ali razlog je isti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Sre Jan 22, 2014 7:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

2x20,3x25=115,115/84=1.37 Laughing iz trećeg puta,mnogo svetla a malo c02 Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
moma95
Akvarista



Registrovan: 15 Apr 2012
Poruke: 124
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Sre Jan 22, 2014 7:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znaci ako usisam podlogu ,i ubacim diy co2 pesak vise nece crniti?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tiger barb
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2012
Poruke: 443
Lokacija: Novi Sad 1982 god.

PorukaPoslao: Sre Jan 22, 2014 8:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Icethunder ::
2x20,3x25=115,115/84=1.37 Laughing iz trećeg puta,mnogo svetla a malo c02 Laughing


mislim da covek rece da imam ukupno 65 W svetla....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Jan 22, 2014 8:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja znam da se crna alga može uništiti hidrogenom. Uzmeš špric i iglu, napuniš ga malo hidrogenom, pa u akvarijumu ubodeš pesak gde ima alge, i istisneš malo hidrogena. Ja sam tako skidao crne alge sa listova nane. Nemoj samo da preteraš sa hidrogenom. Raspitaj se još malo po forumu. Trebalo bi da upali. Naravno, treba rešavati i uzrok nastanka algi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Jan 22, 2014 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je po dimenzijama akvarijuma 84 litara, a ono što se naslućuje iz slika 3D pozadina, znači da ima mnogo manju litražu. Svetlo sa ukupnih 65W "dodao treću od 25 W" Smile je onda tu negde oko 1W/lit.
Probaj fizički što više možeš, neke brzorastuće biljke (sočivica takođe), smanji svetlo. Tek onda bih ako se ne iskoreni probao hemiju. Ne znam da li ima neka riba, kozica ili puž koji bi pomogli, što je opet bolje od hemije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Sre Jan 22, 2014 9:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moma95 ::
znaci ako usisam podlogu ,i ubacim diy co2 pesak vise nece crniti?

To bi po meni bio teži način,sa diy co2 varijantom imaćeš dosta oscilacija sa c02 čemu će se ova najžilavija od svih algi jako radovati.Mnogo lakša varijanta za tvoje uslove smanji svetlo.To je uzrok a posledice možeš lečiti sa h202(hidrogen 3%) samo obazrivo jer može biti toksičan po faunu ako preteraš ili easy carbo(manje opasan) direktnim nanošenjem na algu.Ako možeš dosta da je ukloniš ručno onda je to ok.Možeš ga takođe zamračiti na par dana ribicama neće biti ništa da budu par dana bez svetla a tebi će dosta pomoći,ali opet naglašavam to je lečenje posledica a ne uzroka.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Sre Jan 22, 2014 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Ako je po dimenzijama akvarijuma 84 litara, a ono što se naslućuje iz slika 3D pozadina, znači da ima mnogo manju litražu. Svetlo sa ukupnih 65W "dodao treću od 25 W" Smile je onda tu negde oko 1W/lit.
Baš tako tek iz četvrtog puta Laughing obnevideo sam Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
moma95
Akvarista



Registrovan: 15 Apr 2012
Poruke: 124
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Sre Jan 22, 2014 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imao sam par puta problem sa biljkama,ali sam uspeo da resim...sada imam samo sa podlogom ...imam i amazonce i otocincluse i sijamca ali ne pomaze..usisacu podlogu,stavicu novi sloj peska i ubacicu diy co2,pa cemo da vidimo sta ce se desiti...ako ne uspe onda hidrogen.Hvala svima na pomoci Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 22, 2014 11:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa ovih slika se ne vidi koliko bilja imas u akvarijumu. Ako imas malo biljne mase i jako svetlo, verovatnoca sa algama je veca. I podloga je jako svetla. Ako je samo na podlozi to je lakse. Zameni taj sloj. Redovna zamena vode i dobra filtracija. Co2 ti nece direktno pomoci u borbi protiv alge. Pomoci ce boljem rastu bilja. Mnogi ne dodaju co2 pa nemaju alge.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Čet Jan 23, 2014 10:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako hoces pomoc svih clanova foruma promeni ovaj zvezdin grb u nesto drugo !!!!!!!!!!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Twisted Evil Twisted Evil greska greska talasi talasi talasi talasi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
moma95
Akvarista



Registrovan: 15 Apr 2012
Poruke: 124
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Čet Jan 23, 2014 12:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pucaj gotika! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Jan 23, 2014 1:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kukavica Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka ancistrusi za pesak gotika Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Feb 17, 2020 12:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crni pesak (kvarc) srki.acs Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Jul 06, 2019 8:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Pesak iz aktivnog sistema Peku Arhiva Malih Oglasa 3 Pet Jul 05, 2019 9:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Morski pesak u slatkovodnom akvarijumu? Zivadin Podloga 4 Pon Okt 08, 2018 12:43 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kvarcni pesak Igor1980 Arhiva Malih Oglasa 1 Pon Mar 19, 2018 11:30 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License