Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pH vrednost ili hemijska reakcija vode Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Avg 19, 2016 12:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Otvori novu temu tako je najbolje. Koristiš sigu nemoj da se čudiš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Avg 19, 2016 12:01 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Deni
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2016
Poruke: 10

PorukaPoslao: Pet Avg 19, 2016 1:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uhhh sad sam ga nagrebusio,postoji li neka varijanta da se spusti ph bez tog vadjenja,hoce li siga zavrsiti sa reakcijom uskoro Very Happy ili sam osudjen na visok ph i da sve sto ide u njemu ide dok ide Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Avg 19, 2016 3:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelakiraj sigu akrilnim lakom to ti je rešenje najjednostavnije. Čisto vodene biljke mogu da uzimaju ugljenik iz karbonata pa im nije potrebna suplementacija co2. Ako uzmeš i ribe koje žive u tvrđoj vodi nećeš imati većih problema. Još jedna stvar ti je bitna za hemiju vode a to je voda koju koristiš pri zameni i dolivanju može i to da ti problem pravi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Deni
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2016
Poruke: 10

PorukaPoslao: Pet Avg 19, 2016 5:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi,meni je akvarijum postavljen pre nepunih mesec dana,mozete pgledati slike na mom profilu kada je formiran i da kazem danasnja slika,kasno je za lakiranje vadjenje ili bilo sta,niti mi pada na pamet da ponovo sve radim.Trazio sam pomoc i konkretan odgovor kako a ne tipa ..pa to je siga sto se cudis!Nasao sam matorog akvaristu koji je radio razmnozavanje i pripremanje vode,dobio sam jednostavan odgovor:Odes momak u poljoprivrednu apoteku,kupis ciglu kokosovog treseta,ubacis u filter i ostalo ce vreme uciniti dok se siga ne zasiti.Za pola sata je sa 8,3ph pala na 7.9.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Sub Avg 20, 2016 2:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se cini da si malo tvrdoglav, bez uvrede, ali ovde ti niko ne zeli nista lose, trazio si savet dobio sad sto se tebi ne svidja vec ocekujes neku magiju to je drugo.. Moj savet je da moras imati strpljenje, jer to je ovde 90%.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Deni
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2016
Poruke: 10

PorukaPoslao: Sub Avg 20, 2016 11:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda jesam tvrdoglav,ali nikad se nisam susreo sa Sigom,vidim da je zeznuta i problematicna pa sam mislio da se neko vec susreo sa takvim problemom i da ima resenje ili ga je delimicno resio... nebitno sada drugari,situacija je takva kakva je.Kokos radi svoje ali se muci zbog manje kolicine u filteru ali mislim da cu vas ipak poslusati i da ce siga da se izvadi i zameni nekom drugom dekoracijom dok je jos sve sveze formiran.Ne zelim da zabadam ph metar svaki dan u akvarijum..cujemo se i nezamerte mi mojoj brzopletosti uspanicio sam se zbog bilja.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PAR vrednost - tabela Bombadil Rasveta 1 Čet Okt 31, 2019 12:56 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Losi parametri vode..Molim savet DraganNikolic Početak u akvaristici 4 Ned Okt 06, 2019 10:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY preciscavanje vode Doksas Uradi Sam (DIY) 55 Pon Apr 15, 2019 9:21 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License