Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pitalica-skitalica Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Mar 23, 2010 1:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ova zadnja mi lici na rotalu green, a ona iznad bi se slozio sa bojanom-star gras, al ako ti kazes da je to ista biljka onda sto kaze bojan daj jednu fotku malo izdaljine... mada mozda ti i imas dve vrste a tebi se cini kao jedna ista, jer ona prva fotka bas dosta lici na star gras jer ona ima takve listove svetlo zelene, na krajevima spicaste, kad se od gore gleda biljka izgleda kao zvezda odakle je i potikao naziv.... samo sto je taj tvoj pelcer bio u malo losijem stanju-verovatno je bio u nekoj seni-samo joj daj malo svetla i bzo ce se oporaviti....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Mar 23, 2010 1:31 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Mar 23, 2010 1:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa nije bas ista, tj.mislio sam da jeste, ali slikao sam dve biljke za koje mislim da su ista vrsta, a mozda i nisu... Razz
Aj slikacu, pa cemo videti...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Apr 19, 2010 8:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro, nema slike, ali zahvaljujuci Nebojsi, biljka je identifikovana - Star grass

E, sad novo pitanje...

Image

Image

Image

Dakle... Koja je sad pa ovo biljka??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Apr 21, 2010 2:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro, saznao sam u medjuvremenu:
Meksicki hrastov list

A da li je ovo drezga ili..?


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Apr 21, 2010 7:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koji je latinski naziv tog meksickog hrastovog lista? Prvi put cujem za taj naziv.
Poslednja na slici je Ceratophyllum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Apr 21, 2010 9:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja neverujem da je to neki meksicki hrast, ja sam hteo odmah napisati da je to hrast, koji je bio u zescoj seni, ja hrasta kad sam drzao u polu seni, slabije svetlo, dobijao je tanke, tanke reckave listove, na jacem svetlu deblje i manje reckave, u potpunom mraku, znaci mali pelcer zaklonjen velikim biljkama, lst je gubio reckavost i dobijao nesto slicno ovalnom obliku... tak oda ja mislim da je u pitanju obicni hrast...

Edit: Zaboravio sam reci, da kad je na jakom svetlu hrast i kad se pusti da izraste iznad vode, listovi na pocetku budu manje reckavi a na kraju postanu ovalni, tako da je moguce da je ovo vrh biljke koja je bila pod mh rasvetom.. Smile))
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Apr 21, 2010 12:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nebojsa, JOK!! Wink
Na prvoj slici nije obican hrast (h. diformis), nego kako sam ja cuo mekscki, a pravi naziv je:
Shinnersia rivularis

Inace i kod mene obican hrast pod slabim svetlom pravi ovalne listove, ali ipak ne ovoliko uske i ovog oblika...

A za drugu se slazete da je drezga ili ne? Kod mene nije ni zasadjena... Pluta po povrsini...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Apr 21, 2010 12:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jes upravu si na nju sam potupuno zabnoravio-jeste ona... a sto se tice ove duge, ja stvarno nebih znao, nikadn isam drzao drezgu...tako da ne znam kako izgleda... pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Apr 21, 2010 12:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, a za ovaj nas naziv sam cuo negde... Znate kako to vec ide kad smo mi kumovi... Wink

Ako neko ima neko drugo misljenje za drugu biljku, neka se javi!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Maj 06, 2010 1:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta je ovo?

Image

Image

Ova sa cvetom biljka...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Maj 06, 2010 1:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je moguce da je star grass procvetao... Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 06, 2010 8:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, i ima bas takve cvetove.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pitalica:) Baia Razmnožavanje 29 Sub Jul 18, 2020 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License