----------------------------------- mboban Sre Jul 22, 2020 9:42 am ----------------------------------- Crna čupava i kod mene buja u akvarijumu sa diskusima i botijama, akvarijum 150x50x50, dva spoljna staklena filtra po 40-45l, sa obe strane, jedan vraća sa atmanom 305 preko sprej bara i baš tu na izlazima nje najviše ima, tu gde je najjači protok, a drugu ide dodatno još u kanister ehemov 2275 i iz njega preko drugog sprej bara vraća nazad u akvarijum. Temperatura je 28, sada i 30 stepeni, slabo ubiljen, a od filter materijala ima svašta, litar dva denitratne smole, preko kilograma sera siporaksa, 5 ili 10 kg lava sitnog kamena,... Svetlo nije jako 2x39 t5, do skora je bila i jedna chiros a601, koju sam sklonio na drugi akvarijum. Čini mi se da sam ranije uspevao da je eliminišem dodavanjem easy carbo-a i sad sipam po 10ml svako jutro nebi li je eliminisao, ali ne povlači se ili mi je bar takav utisak. Da ovde menjam od 1/3 do 1/2 vode svakog vikenda, odstajala voda u drugom akvarijumu od 5 do 7 dana!