Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pitanje i predlog Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Mar 29, 2017 10:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pravio bih akvarijum, dimenzije d150 v40 s40, 240 litara, nekako su mi se uvek svidjali dugacki akvarijumi, pa me interesuje sta vi mislite o tim dimenzijama i sta da uzmem od opreme
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Mar 29, 2017 10:34 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Mar 29, 2017 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo i slike kako sam ja to zamisljao

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Mar 30, 2017 12:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dimenzije bukvalno sam odredjujes i svako radi kako mu se svidja, to je svakako velika litraza i ozbiljan akvarijum pa bi bilo pozeljno da imas nekog iskustva od ranije.
Mislim da je rano o opremi da pricamo al otprilike grejac 200-300W, sposljasnji filter sa pumpom minimum 1200l/h, rasveta zavisi planiras li biljni akvarijum ili ne i koliko si spreman da ulozis ($$$$$). Podloga takodje zavisi hoces li biljni akvarijum ili nesto drugo, itd itd... Eto toliko ukratko za pocetak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Čet Mar 30, 2017 1:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bi jedino povecao visinu na 50 i sirinu na 50, znam da vise kosta li mnogo vise mozes sa tom visinom, jedino ako ti je biljni zbor rasvete je bolja opcija 40 cm.. U drugom slucaju sve ide na 50 cm. 10-tka naravno sa ojacanjima..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Mar 30, 2017 1:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ih 150x50x50 10tka sa ojacanjima 10tka je poprilicno jaka te dimenzije idu hladno bez ojacanja.
150x40x40 ti je ekstra ako volis dugacke akvarijume jer ce izgledati dosta dugacak zbog male visine u odnosu na duzunu Jedino sto na 40cm vece ribe se nece osecati najprijatnije, naravno uvek mozes da ih menjas kad porastu za 2 3 iste manje.
Rasveta na tu duzinu ti nece biti jeftina pa ti predlazem da ides za pocetak sa nekim t8 i mahovinama, nanom i papratima.
Filter ti je kljuc srce ono što će ti drzati akvarijum u zivotu. U pocetku tu najveci deo para potrosi. Jesi razmisljao kakvu bi filtraciju imao, kanister spoljni filter sump?
Zbog velike duzine ja ti preporucujem da odvojis koji din i kupis od kineza stream pumpu.
Kamen drvo i pesak mozes da nadjes za dz ako se prosetas malo van grada, jeftino na forumu i poprilicno skupo na kp skuplje nego u prodavnici.
Ako si o necemu vec razmislja citao ili ako si nesto odredjeno planirao onda napisi lakse ces do odgovora doci.
Srecno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Mar 30, 2017 8:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovako, planiram da odradim ovaj akvarijum kako treba, tako da ne zurim sa njegovim sastavljanjem.
Akvarijum ce biti biljni, nasao sam neku podlogu HTP10 i planiram crni sljunak malo krupnije granulacije, korena i kamenja imam od nekih prethodnih akvarijuma pa ce mi to zavrsiti posao. Svidja mi se kanister filter, ono sto pravi Tigar, ima ovde na forumu, pumpa potapajucu atman AT-305, a video sam na netu neku Tetratec in 1000 plus 800-1000l protok, nadam se da ce biti dovoljno, grejac atman at-200w mada imam od ranije 2 X 50w ako zafali topline Smile. Sto se osvetljenja tice, brat ima na njegovom akvarijumu neke led panele 12w i 16 w, koji zauzimaju ekstra malo mesta a dobro osvetljavaju, pa sam mislio recimo 4 takva panela sa po 16w, ako to ne budem mogao da izvedem onda cu verovatno t5 neonke 18 ili 24w. Od stanovnika planiram neonkice, ponekog koridora i gibicepsa ili ancitrosa
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Čet Mar 30, 2017 11:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za tu dužinu ili dva kanistera ili sump i jedan jači potopni filter. Osvetljenje ili led po meri da se pravi ili 3 x 54 x t5
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Mar 30, 2017 12:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

200w grejac ce ti biti malo radice 20/24h dnevno bolje uzmi 300w.
Sto se tiče kanistera iskreno mrzi me da jurim temu trenutno Rolling Eyes al' ta 305 ti je los izbor ona ima protok donekle sto pise na njoj ali nema tu snagu da izgura taj protok na 120-150cm koliko li vec pise na njoj bolje uzmi neki atman iz serije 100.
Taj Tetratec je bacanje para sa nijm bi mogao da gajis 1 japanku i gomilu algi u nekom malom akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Mar 30, 2017 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li ce da skodi da mio akvarijum prelazi 5 cm jednim delom iznad radijatora? npr kao sto juvel akvarijumi imaju one uske police ispod a akvarijumj je gore siri pa jednim delom da visi iznad radijatora
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Mar 31, 2017 1:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nevalja da akvarijum bude pored radiatora. Prvo sto zaklanja radiator pa odma imas losije grejanje, isparavace mnogo vise za vreme grejne sezone pa ces imati problema sa vlagom a i moze da se pregreje pa ce ti ribice otplivati na drugi svet.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Mar 31, 2017 5:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treba mi pomoc, akvarijumi su polovni i korisceni, da li ovo vredi ovih para, znaci kupujem sa sve postoljem posto mi i ono treba

http://www.kupujemprodajem.com.....er_id=1441

http://www.kupujemprodajem.com.....er_id=1441

http://www.kupujemprodajem.com.....=116478456

Imate spisak opreme pa mi kazite sta da radim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Apr 01, 2017 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To ako ne znas prodavca ili nema ko da ti ga preporuci nemoj da kupujes. Polovan akvarijum je rizicna stvar. Sam akvarijum moze da bude polomnjen video sam gomilu na kp gde pise kao nov a okrnjen ili naprsla strana, moze da curi, da je jednostacno dotrajao. Isto je i sa opremom, posle godinu dve realno je da je treba menjati tako da to sto prodaju je uglavnom krs i ne vredi mnogo. Ako ti se ne zuri cekaj da neko stavi oglas ovde na forumu ili sam postavi kupujem komplet akvarijum isto na forumu, jer ti je to jedino sigurno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pitanje za rasvetu Milivoje Lampa Rasveta 4 Pon Nov 20, 2023 10:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje za vlasnike Juwel Ria Rooster Akvarijumi 3 Čet Apr 01, 2021 10:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka co2 pitanje denza025 Ostala oprema 3 Čet Avg 06, 2020 7:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Predlog za ribe u 150x40x40cm Zivadin Ribe 6 Sub Jul 18, 2020 12:28 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License