Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pitanje oko pravljenja pozadine za akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
konvent




Registrovan: 16 Dec 2009
Poruke: 1

PorukaPoslao: Sre Dec 16, 2009 11:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvi put sam nabavio akvarium i slabo sto znam o tome, ali nekako pokusavam da ga ``poslozim``. Stigao sam do pozadine, ali mi sta god procitam ukazuje da mogu napraviti gresku. Ako je neko probao , a ne mrzi ga, zamolio bi da mi odgovori. Mogu li po pozadini od stirodura , koju sam predhodno ``odradio`` kvalitetnim lepkom za plocice , raspaliti dvokomponentnu hidroizolaciju i ostaviti tako, dakle ne bojati i ne dirati nista vise , s obzirom da mi boja sasvim odgovara. Moze li da kada se stegne i odstoji u vodi neko vrijeme biti prebacen u akvarijum sa ribama , a da ne nanese neku stetu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Dec 16, 2009 11:12 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

DarkoCvele
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2009
Poruke: 20
Lokacija: Paracin

PorukaPoslao: Uto Jan 26, 2010 2:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dovoljno je da to odradis fug masom za keramicke plocice imas je u raznim bojama tako da mozes da docaras pravi kamen uz pomoc lemilice skalpela itd nanosi je cetkom obicnom za farbanje videces vec kako ide.... moraces da je zalepis silikonom i da cekas da se dobro osusi pa tek onda dodaj vodu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
yasnav2
Akvarista



Registrovan: 24 Jun 2010
Poruke: 181
Lokacija: Beograd,Kanarevo i jos neka brda.

PorukaPoslao: Čet Jun 24, 2010 6:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izbegavajte stirodur jer zna da bude otrovan u akvarijumu.Stiropor je uvek bolja varijanta.
Ja sam pozadinu farbala farbom za beton,u vise slojeva , i ostavila sam da se susi 3 dana, za svaki slucaj,pa tek onda sledeci sloj.Okacixu fotografije ovih dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Jun 24, 2010 11:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo male pomoci .... e sad treba imati na umu da takva pozadina zauzima i odredjenu litrazu akvarijuma a koja ce se odraziti na broju ribica .... a da , moje je misljenje da ovu vrstu pozadine netreba stavljati u akvarijume manje od 60 l ... sem ako necete uzgajati dve do cetri ribica
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikoolar
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2010
Poruke: 21

PorukaPoslao: Ned Jul 18, 2010 4:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesuje me dali mogu naknadno da postavim 3D pozadinu u vec napunjen akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thageriona
Akvarista



Registrovan: 09 Jul 2010
Poruke: 274
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jul 18, 2010 4:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ja to ne bih radila...
ja sam pravila pozadinu od stiropora i fug mase, postavila u akvarijum bez riba (radi cikliranja) i nedelju dana je bilo ok, pa je pocela da otpada fug masa...
ja sam negde pogresila...
uvek je bolje da stoji par dana u akvarijumu da vidis kako ce se ponasati...
ako imas mogucnosti, potopi je u neki veci sud,kadu,bazen...sta god, cisto da je isprobas...
ako nisam u pravu, neka me isprave iskusniji Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Jul 18, 2010 5:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je kupljena pozadina u nekom aqva sopu onda mozes, mada bi mnogo bolje bilo kada bi je postavio posto ispraznis akvarijum tako da su ti ruke odresene oko postavljanja, lepljenja ( ako je lepis ..??) i kako bi mogao lakse da je uklopis sa dnom i ostalim detaljima akvarijuma ..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VooDoo
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2010
Poruke: 39
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pon Jul 19, 2010 2:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A ljudi jel postoji rizik da kad se 3D pozadina zalepi na zadnji zid napravi neravnomerni pritisak i da dodje do pucanja, meni je to nekako najveca briga?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Jul 19, 2010 9:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pucanja pozadine ili pucanja stakla ????
Staklo sumljam .... ( sem ako ga fizicki ne ostetis pri montazi pozadine ... ), a za pozadinu .... mogla bi ako je montiras nepravilno tj u punom akvarijumu vode a da je pritom mala debljina stiropora .... u svakom slucaju moguce je sve i svasta pri nestrucnom rukovanju tj pri nepaznji ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Ned Jul 25, 2010 4:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa čime sve može da se boji pozadina?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Ned Jul 25, 2010 6:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojama na vodenoj bazi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Jul 25, 2010 7:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jednostavno ... sa svim bojama sa kojim neces ubiti ribice haha haha haha .... sad ozbiljno ... uglavnom su to boje za beton na vodenoj bazi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Ned Jul 25, 2010 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pitam jer sam u jednom videu, na drugoj temi, video da se pozadina bojila sa nekom vrstom betona(nešto kao lepak za pločice na cementnoj bazi).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Ned Jul 25, 2010 9:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juice_93fu ::
Bojama na vodenoj bazi.


Hoćeš da kažeš da pozadina ne bi smela da se izlakira lakom za čamce(na uljanoj bazi)?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Jul 26, 2010 12:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uljanoj bazi ni slucajno, dosta dugo pusta odredjene hemikalije u vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License