Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pitanje u vezi podloge(recni kamen) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
stefandacic89
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2012
Poruke: 13
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Pet Mar 15, 2013 2:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Planiram da kao podlogu u akvarijumu od 100L stavim recni kamen granulacije oko 2-3mm a preko njega nesto krupniji oko 5mm. Zanima me da li u takvoj podlozi mogu da uspevaju nezahtevne biljke i ako neko moze da mi kaze kako se zovu da bih kupio. Planiram da stavljam osmokot oko korenova i osvetnjenje bi bilo oko 30w(2 neonke od 15w). Svaka sugestija je dobro dosla...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Mar 15, 2013 2:11 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Mar 15, 2013 2:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema potrebe za tim od 5mm. 2-3mm je dobra granulacija. A sto se tice osvetljenja, na 100l ti treba najmanje 3 neonke od 15W, ako ne i 4...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefandacic89
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2012
Poruke: 13
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Pet Mar 15, 2013 4:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro,stavicu ja jos jednu od 15w neonku,ali me zanima koje sve mogu biljke da gajim u takvoj podlozi? Znaci samo recni kamen od 2-3mm i osmokot.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 15, 2013 7:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje god hoces.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Mar 15, 2013 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa slabijim svetlom mozes kriptokorine, valisnerije, anubie, mahovinu, mikrozorume... Ima ih jos ali ne mogu da se setim Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 15, 2013 10:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne bude zabune, odgovorio sam za podlogu, ne za svetlo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefandacic89
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2012
Poruke: 13
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Ned Mar 17, 2013 12:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Shvatio sam na sta si mislio ali svakako ce biti 3 neonke od 15w za 4 nemam mesta. Vise me je zanimalo nazivi biljaka zbog kupovine i podloga da li moze samo recni kamen 2-3mm. Hvala svima na odgovorima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefandacic89
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2012
Poruke: 13
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Pet Apr 19, 2013 8:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I jos nesto da i skoristim da pitam. Stavio bih u spoljni filter pumpu SOBO WP-3300 600l/h. Da li je mozda previse jaka za akvarijum od 100l?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Apr 19, 2013 8:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ima regulator protoka, onda ok. Mada videces i sam situaciju kad pustis u pogon filter. Gledaj da ti cev koja vraca vodu iz filtera bude usmerena prema prednjem staklu i ne bi trebalo da imas problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pitanje za rasvetu Milivoje Lampa Rasveta 4 Pon Nov 20, 2023 10:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kakav je ovo kamen? Juki Početak u akvaristici 1 Uto Jan 24, 2023 7:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Art pro crni kamen WoodyAllen Ponuda 0 Pet Avg 26, 2022 7:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License