----------------------------------- stanislav Ned Dec 11, 2016 5:19 pm Pitanje u vezi sa komunalnim ribama (corydoras, ancistrus) ----------------------------------- Cao svima, Nedavno smo ancistruse za nas akvarijum, pa sam postavio pitanje prodavacici da li ima veze koliko vec ima riba u akvarijumu, i da li treba obratiti paznju da ga ne pretrpamo, s obzirom na to da je vrlo mali, na sta mi je ona odgovorila da za komunalne ribe ne vazi pravilo 1cm/1l minimum, i da njih mozemo imati vise, jer one podizu cistocu. Meni to nekako ne zvuci bas logicno, pa me interesuje vase misljenje. Hvala. Pozdrav, ----------------------------------- oldwolf Ned Dec 11, 2016 6:03 pm ----------------------------------- Stanislave reci toj prodavačici da imaš sobu 3 sa 3, pa je upitaj da li je neophodno 9 kućnih pomoćnica da sredi takvu sobu ? ili tu važi neko drugo pravilo ? ! ----------------------------------- Serene Sky Ned Dec 11, 2016 9:56 pm ----------------------------------- Stanislave reci toj prodavačici da imaš sobu 3 sa 3, pa je upitaj da li je neophodno 9 kućnih pomoćnica da sredi takvu sobu ? ili tu važi neko drugo pravilo ? ! Francuskih? ----------------------------------- reventon Pon Dec 12, 2016 3:01 am ----------------------------------- Tesko da podizu cistocu, pogotovo ansitrusi. Kad mu dodje vreme da obavi radnju, ono sto izbaci neretko bude vece od njega samog :D ----------------------------------- stanislav Pon Dec 12, 2016 8:13 pm ----------------------------------- Pretpostavio sam tako nesto, al' sam pomislio da moze biti ona i u pravu, ipak radi sa tim. :) Hvala! ----------------------------------- Serene Sky Pon Dec 12, 2016 9:39 pm ----------------------------------- Ona ih prodaje. Ni jedna riba ne podiže čistoću u akvarijumu. I kamen kad ubaciš oko i ispod njega će se trice skupljati. :) Na žalos za čistoću akvarijuma zadužen vlasnik :x Po meni ancistrus je jedna od zanimljivijih riba u akvarijumu. Ako nemaš nabavimu neko drvo da žvaće i živeće ti godinama. ----------------------------------- stanislav Pon Dec 12, 2016 9:41 pm ----------------------------------- Sve kako sam i mislio - nece se sam akvarijum odrzavati. :) Uzeli smo i panj, vidim da najveci deo vremena provode (2 komada imamo) zalepljeni za njega. :D ----------------------------------- kaplarm Pet Dec 16, 2016 1:11 am ----------------------------------- Iz svega se moze zakljuciti da prodavacica odlicno obavlja svoj posao. ----------------------------------- nikouro Pet Dec 16, 2016 8:37 pm ----------------------------------- Svez panj tako da ce imati posla u narednim nedeljama ( pljesan ). Prodavacice ... kad se onako nasmeju, da ih vodis kuci radi higijene :) ----------------------------------- stanislav Sub Dec 17, 2016 10:11 pm ----------------------------------- Mislim da bi me zena udavila u akvarijumu kad bi doveo neku kuci... :D ----------------------------------- Serene Sky Sub Dec 17, 2016 10:38 pm ----------------------------------- Mislim da bi me zena udavila u akvarijumu kad bi doveo neku kuci... :D :trastras: Poenta je da žena ne bude kući ----------------------------------- kaplarm Sub Dec 17, 2016 10:56 pm ----------------------------------- Mislim da bi me zena udavila u akvarijumu kad bi doveo neku kuci... :D :trastras: Poenta je da žena ne bude kući :rukovanje: ----------------------------------- stanislav Sub Dec 17, 2016 11:31 pm ----------------------------------- Mislim da bi me zena udavila u akvarijumu kad bi doveo neku kuci... :D :trastras: Poenta je da žena ne bude kući Ne znas ti nju, ta zna gde djavo spava. Namirisala bi neidentifikovani lezeci objekat. :twisted: ----------------------------------- oldwolf Ned Dec 18, 2016 11:36 am ----------------------------------- Uf, šta ja napravi sa jednim komentarom. Al iskreno rečeno pola nas bi žene podavile u akvarijumu, kad bi mogle, ha-ha-ha. ----------------------------------- jovica Ned Jan 08, 2017 9:24 pm ----------------------------------- Pa vi bi i zene da imate, i ribe u shop da vatate... ne biva to! :smeh: Zato se ja i ne zenim, i po ceo dan vatam ribe po akvarijum! :haha: