Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pitanje u vezi silikona za novi aq Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nenadk850
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2011
Poruke: 99
Lokacija: OBRENOVAC

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2011 1:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jedno pitanje za sve koji bi mi pomogli! imam 3 tube slovenackog silikona tekafiks za akvarijum. pocinjem lepljenje novog aq dimenzija 150x55x53(d-s-v). e sad,da li mogu njega da iskoristim za lepljenje ili da jurim soudal silirub aq? vase misljenje!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2011 1:50 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Weseli
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2010
Poruke: 244
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2011 12:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozes taj sto imas... samo ako ti sam radis akvarijum onda pazi kako slazes stakla, posto je veliki akvarijum i pritisak je ogroman.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nenadk850
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2011
Poruke: 99
Lokacija: OBRENOVAC

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2011 6:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

radi mi ortak koji je upoznat sa lepljenjem. mislim napravio bezbroj aq. samo me je kopkalo oko silikona da li je dobar za aq te velicine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2011 6:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako radi neko drugi ko ima dosta iskustva, sto bi se ti brinuo oko silikona... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nenadk850
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2011
Poruke: 99
Lokacija: OBRENOVAC

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2011 6:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

otkud znam. citao sam na forumu o silikonima. svi hvale taj soudal. pa reko da pitam za vase misljenje. za ortaka je dobar i ovaj slovenacki. ali rekoh da priupitam jos jednom da se ne zeznem. ipak svi oni ne lepe za sebe,za svoju dusu. a ne bi da imam problema za koji mesec
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2011 6:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taj opste hvaljeni Soudal Silirub AQ je jedno od najboljih resenja u ekonomskoj klasi. Ako ce ti to uciniti savest mirnom, uzmi njega, nije tolika razlika u ceni. Ako si vec kupio TKK, onda je dovoljno dobar. Smile
Mnogo udela u sveukupnom kvalitetu ima i vrsta stakla, nacin lepljenja,...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nenadk850
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2011
Poruke: 99
Lokacija: OBRENOVAC

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2011 6:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kapiram,da ne bi mislio uzeo sam 12mm staklo. poslusao savet od jednog stakloresca koji mi je prodao staklo da prednju i zadnju stranu lepim oko dna a bocne na dno.garantuje mi za to,naravno sa ojacanjima gore i dole. mada je on rekao da su bespotrebna zbog debljine stakla. samo me je kopkao silikon da li je ili nije dovoljno dobar? a staklo znam da je iz uvoza i da je dobro.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2011 6:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.tkk.si/sr/default.asp?id=3074

Imas neke karakteristike samog silikona.
Sto se tice lepljenja, neslazem se sa staklorescem. Ceo akvarijum se lepi oko dna !!! A pogotovo na toj meri.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nenadk850
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2011
Poruke: 99
Lokacija: OBRENOVAC

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2011 6:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e sad staklo iseceno i dopremljeno. i ja sam mu postavio isto pitanje jer je moj aq od 160l lepljen oko dna. objasnjavao mi neka istezanja i savijanja stakla. da uprostim,ako se lepi na dno,donje staklo trpi pritisak a ako oko dna pritisak trpi silikon.tako sam razumeo. garantovao mi za to jer su u firmi po narudzbini lepili aq oko 2500l i sve su lepili na dno. pokazao mi slike. e sad on i njegove kolege su mi rekle da za te male litraze ne bitno gde se lepi. posto imam garancije,ako nesto ne bude valjalo dobijam staklo za dz od te firme za novi aq. pa cemo videti. a sada da vozim donje staklo na ponovnu secu,malo je komplikovano. stajace na terasi mesec dana dok ga ne oformim pa cemo videti rezultate
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2011 6:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Proizvodjac silikona za koji si se opredelio kaze ovako:

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nenadk850
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2011
Poruke: 99
Lokacija: OBRENOVAC

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2011 7:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

video. i u nedoumici. sad sam ga zvao,kaze da ne brinem nego da ga lepim. a kako kaze posto se mnogo plasim za lepljenje na dno,rece mi da imam oko 20m ojacanja sirine 5cm i da ce on doci u cetvrtak ili petak da ga lepi i da pokaze kako moze da se lepi na dno i bez ojacanja,a sa ojacanjima da ne mislim u opste i kako kaze sa tkk silikonom za koji sam mu rekao da je bezveze i da ce mi dati garanciju 10 god i on i njegova firma. pa cemo videti. vise nista ne znam
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pitanje za rasvetu Milivoje Lampa Rasveta 4 Pon Nov 20, 2023 10:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi 50-60L Trifke98 Početak u akvaristici 1 Sub Avg 13, 2022 10:40 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skroz novi u akvaristici BogdanM Upoznavanje 0 Sre Nov 24, 2021 11:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CO2 Punjenje Novi Sad sstanko78 Ostala oprema 0 Sub Avg 28, 2021 3:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License