Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pitanje za dimenzije Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Okt 16, 2015 5:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ipak sam se odlucio za spoljasnji tj 2 spoljasnja od 6mm stakla 40x46x11 ... to bi trebalo da je tesko oko 9 kg po komada tako da mi nece biti problem da ga jednom u nekoliko meseci odnesem do kupatila, u svakom slucaju hvala na savetima i objasnjenjima.

Dalje, ja sam zamislio da bude sa 4 komore
1. taloznik
2.mehanicka filtracija, vata itd
3. bioloska filtracija, keramika, bio...
4. cista voda,pumpa

E sad, majstor mi kaze da to nije prakticno zbog toka vode ( znate ono odozgo ulazi u 2. komoru pa odozdo ulazi u 3. komoru itd pa mi preporucuje ili 3 ili 5 komora...

Sta mi je najpametnije?

Takodje sto me malo zbunjuje, on je zaista vrlo iskusan majstor koji pravi aq 30ak godina i ubedjuje me da bolje drzi silikon ako se ne radi KP obrada stakla vec on to rucno obradi ...
Da napomenem samo, njemu to ni iz dzepa ni u dzep jer staklo ne uzimam kod njega vec na drugom mestu i ne racuna mi u cenu ako bude rucno obradjivao ili mu donesem KP obradjeno staklo...

Ja citah da svi hvale tu KP obradu ali sad nisam pametan...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Okt 16, 2015 5:22 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Noik
Akvarista



Registrovan: 28 Avg 2015
Poruke: 145

PorukaPoslao: Pet Okt 16, 2015 6:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Komplikujes sebi bez potrebe i to mnogo, sto zbog zamene vode, sto zbog izgleda, ciscenja, komplikovanije (verovatno i skuplje) izrade... ali kako hoces.
Ima fora kao kod sumpova da se napravi razmak 1-2 cm izmedju komora, gde drugo staklo ide do dna,a samim i voda u svaku komoru ulazi odozgo. U svakom slucaju efektivnije nego odozdo, narocito kod zaprljanih filter materijala.
Desetka je zeznuta, jer kada se sece, ne puca ravno, pa se moze desiti, kada spojis stranice, da ti ostanu poveci mehuri zarobljeni unutra koje ne mozes da istisnes kao kod kp. Verovatno majstor misli na smanjenje debljine gde se nanosi silikon, jer sa kp ode po 1 mm sa strane. Imam 150x60x50, 10 mm, kp i nema problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Okt 16, 2015 7:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne vredi, meni treba prostor iza aq za CO2 nekih 20cm sirine i kad bih isao ceo aq sa unutrasnjim filterom ne bih imao taj prostor. Prostor ispod aq nemam jer mi je takva polica tj pravim je od stalka singerise masine...
Dakle, moram spoljasnji da bih dobio tu litrazu koju zelim.

Ajd pokusacu da ga ubedim za KP, doduse on mi kaze da ide KP na stranice koje se ne lepe a one koje ce da lepi ce rucno obraditi...kao argument za to mi je ispricao da je jedan fabricki aq sa KP rukama uhvatio za prednje i zadnje staklo i razdvojio ga a potom mi je pokazivao na jednom od njegovi aq isto to...zaista ne moze da se razdvoji ti odlepi...

Ono, kapiram da majstori u svakom zanatu imaju svoju pricu ali on mi je skoro pa drug, znamo se iz osnovne skole jos a to je bio ranih 80ih godina Smile

Nemam pojma, ajd da sacekamo jos neko misljenje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Okt 17, 2015 2:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Noik ::

Ima fora kao kod sumpova da se napravi razmak 1-2 cm izmedju komora, gde drugo staklo ide do dna,a samim i voda u svaku komoru ulazi odozgo. U svakom slucaju efektivnije nego odozdo, narocito kod zaprljanih filter materijala.


Ako sam dobro skapirao to b i trebalo ovako da izgleda?


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Okt 17, 2015 1:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Između 4 i 5 bi trebala jedna ista kao broj 3.
Ivica koja ide gore (u broju 3, između 4 i 5 na primer) se spušta bar 1 cm u odnosu na visinu celog filtera zbog zaštite od prelivanja (zaprljanje i zagušenje u nekoj od komora).
I taložnik veći, treba i da se taloži nešto u njemu inače nema smisla da ga stavljaš uopšte.
Bar bi ja tako pravio.


Poslednji put izmenio nesa69 dana Sub Okt 17, 2015 1:58 pm, izmenio ukupno 2 puta

Razlog izmene nesa69: ne radi mi mozak, pola zaboravim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Okt 17, 2015 2:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Između 4 i 5 bi trebala jedna ista kao broj 3.


Iskusniji ste puno od mene, ali ja samo razmisljam "naglas"onako laicki koja bi bila uloga te komorice?
I kod ovog trokomornog sto imam sad odozdo iz filter komore ide voda do pumpe.
Inace poenta ove komorice 3 je samo da bi dolazila voda odozgo u te dve vece komore tj u ovu drugu sa filter materijalom.


nesa69 ::
Ivica koja ide gore (u broju 3, između 4 i 5 na primer) se spušta bar 1 cm u odnosu na visinu celog filtera zbog zaštite od prelivanja (zaprljanje i zagušenje u nekoj od komora).
I taložnik veći, treba i da se taloži nešto u njemu inače nema smisla da ga stavljaš uopšte.
Bar bi ja tako pravio.


Ovo drugo mi je jasno i logicno ali videcu koliko cu imati lufta da spustim, 1cm ne bi trebao biti problem
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Nov 14, 2015 3:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum konacno zalepljen na redu su filteri.
E sad, odustao sam od 4-5 komora u filteru vec cu praviti sa 3 jer mislim da ce bolja filtracija biti i sporiji tok vode kroz filter materijal ako je jedna sira komora umesto dve uze.

Pitanje, koje bi bile optimalne sirine komora na spoljnu sirinu filtera 41 cm, staklo 6mm ?
Dakle, koliki taloznik, kolika komora, koliki deo za pumpu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pitanje za rasvetu Milivoje Lampa Rasveta 4 Pon Nov 20, 2023 10:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dimenzije akvarijuma za razmnozavanje... Milivoje Lampa Akvarijumi 2 Pet Apr 01, 2022 8:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dimenzije stakla za akvarijum Zivadin Uradi Sam (DIY) 7 Uto Jul 20, 2021 10:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje za vlasnike Juwel Ria Rooster Akvarijumi 3 Čet Apr 01, 2021 10:20 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License