----------------------------------- FcJagodina Uto Maj 24, 2011 6:27 pm Pitanje za gupiku ----------------------------------- Da li smem gupiku da stavim u balon od 5 litra onaj za vodu i da cekam da se izmresti posto je skotna!? a inace imam mrestilicu ali u njoj su jos uvek male ribice od proslog mresta i strah me da je ne stavljam opet u mrestilicu da ih ne pojede!? btw.nemam drugi akvarijum kako bih je premestio tamo niti filtere,pumpe...Hvala ----------------------------------- Hemac88 Uto Maj 24, 2011 6:51 pm ----------------------------------- Ne znam kako zamisljas da je uopste izmrestis u tom balonu, ali je po meni ne izvodljivo. ----------------------------------- FcJagodina Uto Maj 24, 2011 6:53 pm ----------------------------------- pa kako izmrestis u mrestilici? isti fazon smo sto ne moze da pojede ikru...a inace imam utisak da ni ne jede ikru ova zenka ----------------------------------- mejson Uto Maj 24, 2011 6:54 pm ----------------------------------- ja sam gupi, ksifo , moli mrestio i u serpama.. ubaci samo vodu iz akvarijuma i cekaj... ne valja samo ako je bas rano ubacis pa ribica sedi tu nedelju dana.. ako si siguran ubacuj slobodno! mogao bi da oblozis taj balon sa necim da je ne bi plasio kada joj prilazis . srecno! ... a da! imas na ovom forumu dosta vrsta mrestilica sto su ljudi postavili u diy varijanti. potrazi ----------------------------------- FcJagodina Uto Maj 24, 2011 6:57 pm ----------------------------------- eee hvala,to me je interesovalo!! da vidim da li ima neko ko je isto radio taj fazon :) ----------------------------------- MiMa987 Uto Maj 24, 2011 6:59 pm ----------------------------------- Gupika radja zive malce, u principu moze da se izmresti u tom balonu, ali je najvece pitanje sta ces onda sa malcima, posto nemas filter ni pumpu za vazduh. ----------------------------------- FcJagodina Uto Maj 24, 2011 7:03 pm ----------------------------------- pa prebacicu ih u mrestilicu gde su ovi malo veci od 2,3 nedelje ----------------------------------- gocha Uto Maj 24, 2011 7:09 pm ----------------------------------- slobodno..... ;) ----------------------------------- liba Uto Maj 24, 2011 7:45 pm ----------------------------------- Evo ja cu ti ukratko reci kako da unaprijedis tu mrestilicu Ako imas mrezicu(cesto bude na kutiji kivija ili naranci) i stavis je na pola mrestilice i malci propadaju dole a majka ostaje gore to je najsigurniji nacin evo tako mrestim vise od cetiri mjeseca i uspjesno je Pozzz ----------------------------------- FcJagodina Uto Maj 24, 2011 8:34 pm ----------------------------------- eeej,al nemam ja mrezicu nego ovu http://www.kupindo.com/kotilica-ili-mrestilica_slika_L_338576.jpg ----------------------------------- black dragon Uto Maj 24, 2011 9:17 pm ----------------------------------- ja sam moje gupike i black moli i narandzaste ksifoe i platike mrestio u ciniji na dnu balona stavi malo krupnije kamencice(1-2 cm) ili mrezicu (kao sto je rekao liba)i omrestice se ali uz kamencice ce mozda 1/3 biti pojedena ----------------------------------- milan milan Uto Maj 24, 2011 9:18 pm ----------------------------------- Ona će ti se bes problema poroditi u tom balonu, samo šta ćeš posle sa malcima. Mnogo će ih biti a još i oni stari pa svi zajedno u mrestilicu a pritom nemaš dovod vazduha. Nabavi još jedan akvarijum samo za malce, ovako ih malo mučiš po meni. Akvarijum od 30l ti je ok za malce da mogu normalno da se razvijaju. Nije sama mrestilica sasvim ok za život malaca. ----------------------------------- FcJagodina Uto Maj 24, 2011 9:37 pm ----------------------------------- a morao bih u akvarijum od 30l da kupim i pumpu,filter,grej jel da? ----------------------------------- milan milan Uto Maj 24, 2011 9:49 pm ----------------------------------- Pa bilo bi dobro ako možeš. Ako ne uzmi barem pumpu i filter a grejač može i da sačeka. Ide toplije vreme pa im i nije preko potreban. Ali ako ne uzmeš i ništa od toga opet si im mnogo učinio povećanjem litraže na 30l u odnosu na mrestilicu gde su sad. Samo bez filtera voda će se brzo uprljati, čestim menjanjem činiš stres po ribe i skraćuješ im život. Ako se odlučiš na ak bez filtera, menjaj trećinu vode po potrebi. ali sa ostajalom vodom menjaj tu trećinu vode. Ipak nabavi pumpu i filter ako možeš, em što ti je tako jednostavnije i čistije em je bolje za ribe. Srećno ----------------------------------- FcJagodina Uto Maj 24, 2011 11:25 pm ----------------------------------- hvala ti puno ! ----------------------------------- FcJagodina Sre Maj 25, 2011 7:00 pm ----------------------------------- Koliko ribica moze da bude u vodi a da se voda pritom ne menja? bez filtera,grejaca,pumpe..? Da li smem gupiku da ubacim u mrestilicu gde su malci jer prosli put nije ih pojela !? ----------------------------------- Bojan Sre Maj 25, 2011 8:41 pm ----------------------------------- Koliko moze da izdrzi. Ne verujem da ce ti iko dati konkretan odgovor no da ne bih isao u neku filozofiju mozes je staviti u takvu vodu ali ne treba preterivati. Zavisi kakva je mrestilica. Ako je ubacujes da bi se okotila vise sam za varijantu da je stavis u nesto drugo gde ce biti izolovana od ostalih riba.