Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Planiram novi aqarijum, pa nesto razmisljam :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Sre Dec 15, 2010 12:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

govorim ti iz licnog iskustva. Ni ujednom od mojih akvarijuma nema pumpe, zto ima mnostvo biljaka. Biljke mogu dovoljno da proizvedu kiseonika tako da ribicama sigurno nece nista skoditi i ako nemas pumpu. tako je kod mene a ti nemoras da me poslusas. mada najbolje resenje je da uradis sledece

Image
jedan kraj creva u pumpu za vazduh a drugi u filter. Ovaka zasigurno neces imati problema sa mehuricima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Dec 15, 2010 12:13 am Snimi Poruku Nazad na vrh

marjan_nis




Registrovan: 14 Dec 2010
Poruke: 2
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Sre Dec 15, 2010 12:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa ovako, ono sto si pitao za poklopac je da. imam i ja stakleni poklopac. jedini problem koji imam je kamenac koji se stvara zbog isparavanja vode sto je normalno i s vremena na vreme ga skinem i to je to.
mislim da si u pravu sto se tice potrebe za aeracijom tvog akvarijuma putem rasprsivaca nevezano za broj i vrstu biljaka u njemu tj za biotopski sistem koji u njemu razvijas. uloga biljaka je mnogo vaznija u ukljanjanu azotnih/ nitratnih jedinjenja iz ukupnog sastava vode koji nastaju uzred raspadanja hrane, izmeta i sl. nego sto je to vezano za samu ravnotezu co2/02. da ne duzim, poz i srecno sa tvojim akvarijumom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MAXA
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2010
Poruke: 120
Lokacija: KG BG

PorukaPoslao: Sre Dec 15, 2010 9:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala momci.

@Milosbgd
Imam jedan takav i zadovoljan sam kako usini mehurice. Sad sam mislio da probam ovu varijantu sa ubacivanjem rasprsivaca u spoljni filter, pa videcemo kako ce ispasti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Sre Dec 15, 2010 4:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kao hoces. Izbor je na tebi. Nemoj mi zameriti nesto hteo sam samo da ti pomognem koliko toliko
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
MAXA
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2010
Poruke: 120
Lokacija: KG BG

PorukaPoslao: Sre Dec 15, 2010 5:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taman posla. Hvala ti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi 50-60L Trifke98 Početak u akvaristici 1 Sub Avg 13, 2022 10:40 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skroz novi u akvaristici BogdanM Upoznavanje 0 Sre Nov 24, 2021 11:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CO2 Punjenje Novi Sad sstanko78 Ostala oprema 0 Sub Avg 28, 2021 3:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi i Ja i Aqvarijum.. Aq*At Upoznavanje 0 Sre Jul 07, 2021 11:59 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License