----------------------------------- mnedel Pon Jul 23, 2012 2:44 pm ----------------------------------- Evo update stanja. Danas su uginula tri platidorasa, 1 muzijak i dve zenke. Ostala su jos dva koji leze na dnu, jako brzo disu, mada se crvenilo malo smanjilo. Oni su svi bili oko 15 cm, debeli, jaki. Do sada, za 6 godina nikad nisu bili bolesni ili imali bilo kakav problem. Prosto mi nije jasno sta je moglo tako brzo da ih sve pokosi. Niko nema ideju sta bi ovo moglo da bude? Multispinoze se nisu oporavile, nije im se ni pogorsalo stanje, pa pretpostavljam da im je stradao mehur zbog loseg hemizma vode, a ne zbog zaraze. Ovo je naravno iskljucivo moja krivica. Ne znam da li vremenom moze doci do kakvog poboljsanja. Pomislila sam da myxazin nije mozda toksican za platidorase, ali nisam nasla nista o tome na netu, a sve botie koje imam u akvarijumu su i dalje dobro pa pretpostavljam da nije to u pitanju. Promenicu vodu jos jednom, staviti easy life i ne znam sta jos pametno da uradim. Sve ostale ribe su dobro.