Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Plave neonke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
denza025
Akvarista

Registrovan: 17 Feb 2018

PorukaPoslao: Sre Mar 14, 2018 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam 7 plavih neonki u nekih ~125l. E sad, ne znam tacno razliku izmedju polova ali sam uspeo zakljuciti da 100% imam 3 muzjaka i 2 zenke dok za preostale dve ne znam pol (takodje, manje su od ostalih i vrv jos nisu polno zrele).
Interesuje me da li je moguce da muzjak plave neonke bude teritorijalan?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor

PorukaPoslao: Sre Mar 14, 2018 9:25 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Peku
Akvarista

Registrovan: 24 Dec 2017

PorukaPoslao: Sre Mar 14, 2018 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka organizovana grupa kičmenjaka ima dominantnu jedinku. Nije to agresija, ona se uglavom trudi da jato drži zajedno ali i da ostane dominantna. Sto ih budeš više imao vidjaćeš drugačije i kompleksnije odnose izmedju jedinki, npr kako se menjaju izvidjači. Sa 7 riba tp nećeš videti kad ti se ulaže prilila kupi još 10tak komada.

Sitne su to ribe možeš dosta da ih staviš u 125l uz adekvatan filter.

Agresija je kad jedna riba proganja drugu konstantno ili čuva odredjeni deo akvarijuma samo za sebe.
denza025
Akvarista

PorukaPoslao: Sre Mar 14, 2018 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovde je upravo to u pitanju, nikome sem zenki ne dozvoljava da dodju u donji levi deo akvarijuma. Ponekad najsitniju pusti ali to traje 10ak sec i onda i nju povija
denza025
Akvarista

PorukaPoslao: Sre Mar 14, 2018 10:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Inace kupicu jos 8 komada pa da bude 15. Trenutno nemaju u radnji nista sto mene interesuje pa moram sacekati da nabave.
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Beslesne sve neonke?? Pomozite! Lazar018 Bolest 1 Sub Dec 15, 2018 3:45 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc pri odabiru neonke VilenjakBg Rasveta 12 Uto Dec 11, 2018 12:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aqua Zonic Super Bright T5 HO 24w + 2... Aquamaniac Ponuda 1 Uto Nov 27, 2018 8:56 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koje osvetlenje led ili obicne neonke scorpion Rasveta 1 Uto Sep 11, 2018 11:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupujem plave led 3w Peku Tražnja 0 Uto Sep 11, 2018 10:03 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 

eXTReMe Tracker