Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Plavi i lila ramshorn puzevi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Pet Feb 02, 2018 9:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa kod mene ramshorni jedu bilje, ali stare listove koji su vec sugavi i mekani. Mozda je na to bilje mislio?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 02, 2018 9:52 am Snimi Poruku Nazad na vrh

simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 02, 2018 11:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije, iskusan kolega, razlikuje staro i trulo Smile - kaze da ce mi unistiti biljke. A, mozda mu se zadesio primerak koji se tako ponasa - meni su i skalari znali da uhvate nezno bilje i vuku i cupaju - a to stvarno retko rade - a zlatne su zivele preko godinu i po u biljnom i nisu nista dirale dok im ja nisam pokazala kad sam podmladjivala akvarijum...tek su ga onda unistile Smile....izgleda da nema pravila Smile...
Ja bih probala pa ako preteraja udomicu ih negde vec Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Pet Feb 02, 2018 11:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nas 4, 5 kad se skupi to je po 4 puza ima ih vec dovoljno za nabavku kod nekog od sponzora, pod uslovom da ne odrape cenu od 500 din za jednog ramshorna :') ako ih ne bude na sajmovima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 02, 2018 3:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam za Smile!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Feb 03, 2018 7:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

simici789 ::
..kaze da ce mi unistiti biljke. A, mozda mu se zadesio primerak koji se tako ponasa


Potvrdjujem reci kolege da ce bilo koji 'ramshorn' (Planorbidae) kad tad da se okrenu na zdravo bilje prvensveno na mlade listove/izdanke, a nezno bilje moze i odma da nastrada, dve biljke kojima ne mogu nista su sagittaria i hedonist salzmannii, tacnije nece da ih jedu sem ukoliko ne pregladne, a i onda se nesto neckaju, kod nane uvek nastradaju mladi listovi i kada se otvore rastu dalje sa rupom na sred lista, a zatim kako im legla budu busila siroke listove na koje ih najcesce lepe, a oni ujedno pocnu da propadaju jesce i njih iznutra ka spolja. Naravno sve se ovo desava tek posle pola godine kad se prenamnoze ukoliko nismo odrzavali akvarijum da ne kazem trimovali bilje/kidali i uklanjali trule listove, sifonirali podlogu (mogu da se hrane i samo ribljim izmetom) i naravno da se ribe umereno hrane.

Lepota ovih puzeva ce doci do izrazaja u nekom posebnom sistemu gde ce samo oni biti u planu i mozda po koja plava kozica, a i malo vise svetla da bi se stvarale alge koje bi pasli umesto bilja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 03, 2018 10:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moja iskustva sa njima su za sada dobra (samo kontrolisem populaciju), i kod mene nikada nisu dirali nista (pu,pu, verobatno ce sad kad sam ih nahvalila poceti). A, meni su lepi gde god da su i sami i u mojoj dzungli 😊. Lisac, mislis da su svi isti - nema razlke u ponasanju po boji? Imao si ove "lepe"? Ja bih iskustvo iz prve ruke 😊.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Feb 03, 2018 2:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko nemas problem sa njima sada neces ni sa 'sarenim', naravno kada se kontrolise situacija, inace ukoliko se malo vise istrazuje o njima dobijeni su od najvecih prozdrljivaca planorbis corneusa. Kao sto rekoh preko pp lako je dobiti crvene malo cvekle i to je to, sve druge prirodna selekcija jedino dok ne iskoci pravi pa se odvaja, odvaja, odvaja i na kraju dobije zeljena nijansa. Planorbis planorbis u albino varijanti je belo roze boje da ne kazem pastelno roze sa belim stopalom i cervenim tackicama. Ranije 99 godine u akvarijumu od 180L bilo je planorbisa koji su iz tamno tamno braon presli u ove albino varijante da li zbog svetle podloge ili sto su jeli dosta svetlo zelenih biljki nemam pojma, samo znam da su skoro svi presli u albino varijantu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 03, 2018 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Lisac puno na iskustvu. Ko prvi nadje, vikace Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Puzevi NS Cvrc Tražnja 0 Sub Apr 29, 2023 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalari - Manucapura, Platinum, Plavi... dragoljub Tražnja 0 Pon Jan 23, 2023 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni barski i malezijski puzevi Veverac Tražnja 0 Ned Jan 22, 2023 12:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plavi borac, bledjenje peraja i glave Jendzica Bolest 1 Čet Avg 12, 2021 3:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni obicni bladder puzevi - Phys... UrosB Tražnja 0 Ned Jul 11, 2021 9:55 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License