----------------------------------- TheDoVla Pet Okt 15, 2021 10:44 pm ----------------------------------- Drze ljudi i borce u kugli, zlatne ribice u akvarijumu bez filtera, pa nije to nesto sto bi trebalo da se radi. Zato sto je 50cm popriicna sirina, a ribice ne plivaju samo uz staklo. Visina ti tu ne igra neku ulogu, kada je prostor za plivanje u pitanju. Ne treba da meris povrsinu ribice, ali mozes uci na neki website, poput seriously fish i procitati ono sto te zanima o konkretnoj vrsti. Tamo ces videti da se istice najmanja povrsina akvarijuma (povrsina!), ne zapremina. Ja nisam nasao ribice kojima odgovara povrsina manja od 45x30cm. Mozes ti i dalje forsirati svoju logiku, ali riba se nece ponasati prirodno u takvom prostoru. Glup primer, ali primer; kuca od 200m2 je i ona koji je u osnovi 10x20m i ona koja je u osnovi 2x100m2. U kojo bi se priajtnije osecao? I jos jednom, 50cm i 17cm su veoma velika razlika! Ja pravim akvarijum za radni sto dimenzije 45x30cm, ali 20cm visine. Ne ide nista vise na sto, i zbog tezine, ali cu obezbediti minimalno dovoljan prostor ribicama da zive normalno. S druge strane, svestan sam da mi je izbor ribica mali i to prihvatam. Da li je ok da forsiram neku logiku samo zato sto zelim da bude istinita, ja mislim da nije. Meni deluje kao da ne trazis saevt i pomoc, vec potvrdu da je to sto imas u planu ok. Mislim da to trazis na pogresnom mestu jer su ovde ipak ljudi koju si zaljubljenici u ovaj hobi. Ovde ces dobiti iskren savet i pomoc, ali potvrdu za nesto sto nije ok, tesko...