----------------------------------- TheDoVla Ned Okt 17, 2021 10:44 am ----------------------------------- Nema potrebe da mi dajes banalne primere. Iskusni ljudi su ti dali savet i rekli da ta dimenzija nije najbolja za ribe. Nekako si kontradiktoran. Rekli su ti ljudi da dimenzija nije dobra za ribe (o prakticnosti je besmisleno i razgovarati, ti ces da ga odrzavas i zezas se sa tim), ali to ocigledno nije dobar savet, jer cekas nekog ko ce ti reci koje ribe mogu unutra. Znaci ne pricam o dimenzijama i savetu o dimenzijama, vec o zivom svetu u akvarijumu unutar tih dimenzija. Plasticni primer na Hondi i Miniju ne pije vodu jer ne uzima kljucan faktor u obzir, dobrobit zivog sveta, tj., tvoje svastike u tvom primeru. Kic i sve ostalo joj ne uticu na kvalitet zivota, tako da nije bas kompletno poredjenje. Mozemo se mi prepucavati ovako unedogled jer se ovde sve svodi na to "ja napisem pa ces ti kad stignes tako da mogu pola tvojih recenica da izvrnem". To nema bas mnogo poenta, a koristi uopste. Tuzno je sto par godina kasnije nismo mnogo napredovali, iako nam je sada sve dostupno. Vidim da su se iskusniji forumasi preselili na druge forume ili jednostavno digli ruke. Sve se i dalje vrti oko banalnih tema i smesnih rasprava sa vrlo malo citanja lomentara drugih ljudi. Da se razumemo, ovaj pasus nema veze sa tobom i tvojom temom direktno, cisto je rezime onog sto sam shvatio kroz ovu temu. Kazem, pratim razvoj teme, zanima me kako ce cela prica da funkcionise...