----------------------------------- Vulebeograd Pet Okt 29, 2021 2:56 pm ----------------------------------- Akvarijum pusten u rad pre tri dana, odlucio sam se da ne uzimam vodu i filter iz cikliranog akvarijuma ali sam dodao neki " easy start " preparat, ime sam lupio, nije to ni toliko vazno. Od biljaka sam za pocetak stavio samo dve nane koje su pricvrscene za pozadinu ( 600 din jedna nana😠) i mozda je to samo moj utisak, cini mi se da im se korenje vec produzilo. Osvetljenje drzim ukljuceno pola dana, recimo 12-15 sati. Drzao bih ga i duze ali citao sam da to moze pojacati stvaranje algi mada ne znam da li u ovom trenutku treba toga da se plasim jer je sistem skoro bez nutrijenata. Pumpa odlicno radi svoj posao, imam utisak da mi pumpica za kiseonik nece trebati jer pumpa sasvim dovoljno "bucka" vodu a imam i neke mehurice koji se pojavljuju sa dna ( pretpostavljam posledica kavitacije koju stvara pumpa kad vuce vodu posle filtera ). Treba mi jos biljaka i to nekih koje se sade u podlogu i koje mogu ici u siromasni kvarcni pesak. Postavicu slike cim ukapiram kako da ih na telefonu "skratim" do 250 kb kolika je dozvoljena velicina ovde. Predlozi za nezahtevne i sitne biljke dna?