----------------------------------- jonelia Sub Jun 25, 2011 1:09 pm Plutajuce bilje ----------------------------------- imam plutajucu travu onu kao iglice sto ima.... jako se brzo razmnozava... ali mpojavile su mi se neke bela skramice po njoj kao vata bela... da li neko moze da mi kaze sta je to? i da li je opasno za ribice? ----------------------------------- stefanovic^v Sub Jun 25, 2011 1:34 pm ----------------------------------- Vrovatno Cerathophyllum demersum ili ti Drezga,slikaj da bi ti sa sigurnoscu rekli sta je to. http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_46750059_Ceratophyllum%20demersum%20%28400%20x%20267%29.jpg Jel ova? ----------------------------------- No 1 Sub Jun 25, 2011 3:31 pm ----------------------------------- Akvaristika ne poznaje za pojam ,,Trava,,. Naslov teme ti je promenjen u Plutajuce bilje ! Prvenstveno dobrodosla na sajt i ako zelis ti nam se predstavi na mesto predvidjeno za to : http://www.akvarijum.org/forum/upoznavanje-f24.html ----------------------------------- jonelia Ned Jun 26, 2011 1:29 am ----------------------------------- da to je ta biljka.... i taman je super krenula da raste... i da se siri po akvarijumu.... i eto odjednom posle ciscenja akvarijuma pojavile su se te bele vatice po njoj.... sta je to i kako da je izlecim\? ako je to uopste moguce? ----------------------------------- stefanovic^v Ned Jun 26, 2011 10:16 am ----------------------------------- Napisao sam ti da stavis sliku,da bismo mogli da ti pomognemo. ----------------------------------- Balkan Sre Jun 29, 2011 4:13 pm ----------------------------------- Kako se razmnozava ova trava i jel se gdje sadi,meni je covjek u pet shopu dao malo ove ali sam primjetio samo da se smanjuje jer je ribice grickaju,jel se ona negdje sadi pa se razmnozava ili? ----------------------------------- Ilija1805 Sre Jun 29, 2011 4:25 pm ----------------------------------- Nije opasno pojavljuju se cesto na travkama nije bolest procice ne brini se ----------------------------------- sale_ Pet Jul 01, 2011 8:43 pm Re: Plutajuce bilje ----------------------------------- imam plutajucu travu onu kao iglice sto ima.... jako se brzo razmnozava... ali mpojavile su mi se neke bela skramice po njoj kao vata bela... da li neko moze da mi kaze sta je to? i da li je opasno za ribice? ako mozes, uslikaj par fotografija, pa postavi da vidimo. ----------------------------------- Spavalica13 Ned Dec 29, 2019 1:06 am ----------------------------------- Da li se ova biljka sadi u podlogu ili samo stavi da pluta? Inace sto se skramice tice i ja je imam al je ribice jedu (ciste) te je okej sve ----------------------------------- Lenji Lisac Ned Dec 29, 2019 9:31 pm ----------------------------------- Moze i da se zasadi tj deo stabljike se ocisti i ubode u podlogu da bi bila na mestu, moze i slobodno da se krece kroz akvarijum, ali iako se sadi nece imati koren.