----------------------------------- popindeed Pet Maj 31, 2019 11:27 pm ----------------------------------- I jednu i drugu od strata samo sto za pocetak 6h fotoperioda, pa kasnije povecavas, ima sad raznoraznih kombinacija 2h gori 1h n pa opet 2h gori 1h ne do maks 6h dnevno a i ima i varijanta 3-2-3, mada to sve zavisi od doze dnevnog svetla u prostoriji ja bih ti predlozio da gori u kontinuitetu 6h pa ukoliko dodje do pojave nekih algi ili cega vec da korigujes svetlo, mada retko kad se pojavi sa 6h od samog starta. Tako sam do sada radio 6h fotoperiod, kad krenu biljke da rastu 8h i onda 10h, mada do sada se to ondosilo na manje akvarijume 70 tak litara max sa nesto slabijim svetlom. Kad se akvarjum dovede u red mozda ces imati malo problema sa tackastom zelenom na gornjoj povrsini akvarijuma, ali sa ubacenim neritama ni to nije problem, jer je tamane. Dunavske nerite su u planu, mozda vec od samog starta :). Odlicno ti je svetlo mozes i reflektore da dodas ako vec nisi ubacio. Hvala. Nisam stavljao reflektore, mada mi to zvuci kao dobra ideja, imas li preporuke za to?, jedino sto mi je u prostoriji gde drzim akvarijum, to je pomocna vec malo postalo toplije, valjda od neonki..imam nekih 5-6 akvarijuma na 10 kv metara. Poslednja recenica da odnosi se na takozvane limunove kod nas. Okej :)