----------------------------------- Nebojsa92 Sub Maj 09, 2020 8:23 pm Re: Pocetak - 27l ----------------------------------- Dakle sta sam do sada uradio: izbacio sve, prokuvao sljunak, evo stoji mi vec dva dana, pre 2 dana sam staklo i spolja i iznutra ocistio sircetom, cekam da se skroz izvetri pa da ubacim sljunak (nisam uspeo sav kamenac da ocistim sa poklopca, valjda nije problem), zatim da dodam lava kamen i jos neku dekoraciju koju vec imam, sipam vodu, ukljucim grejac (temp 25-30?) i cekam do 30 dana? Da li u tom periodu da ubacujem hranu s vremena na vreme? Da li da cistim akvarijum? Imam oko 20l vec ustajale vodeustaj u otvorenim flasama da sipam, da li ostatak moze direktno sa cesme? Nebojša najpre dobrodošao na sajt iako imaš podosta akvarističkog staža sa gupikama. Što se tiče tvog pisanja povodom ove teme daću ti savet iz ličnog iskustva : izbegavaj lava kamen - na njega se lako i brzo kače alge ,pa će ti posle trebati dosta i vremena i hemije da to skineš. Što se tiče ustajale vode - ja to nebih koristio ako je potpuno mirovala u posudama (mislim bez raspršivača ili nekog vida kretanja i cirkulacije iste). Što se tiče temperature mislim da ti nije potreban grejač jer je već počelo toplo vreme (a u fazi si cikliranja), možeš staviti pokoji listić hrane svaki drugi-treći dan. Preporučujem ti Easylife za start. Pozdrav ! Hvala na odgovoru i savetima Ja mislim da sam jedan od retkih koji nema problem sa algama, sve cekam da me napadnu ko nekada ali nekako ih nema jos, samo malo vidim na listovima nane, uglavnom iscetkam kamen i kucicu svaki put kada menjam vodu, mozda zbog toga ne stigne da se nahvata. Hvala za savet sa vodom, zapocecu onda sutra ciklus sa vodom iz cesme, i ubuduce kada menjam dan dva ranije cu da punim flase i ostavim ih otvorene, do sada sam uvek praktikovao da menjam vodu nedeljom i taman tada napunim flase koje ispraznim i onde budu spremne za sledece pranje.