Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pocetak drzanja diskusa... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Sep 30, 2012 1:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za kvarcni odi na stovariste ima svako onaj krem boje i kosta smesno 6 din kg. Samo ga isperi prvo dobro i iskuvaj u nekoliko tura podeli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Sep 30, 2012 1:11 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

vikkv
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2012
Poruke: 51
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Sep 30, 2012 1:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam uzeo vec onaj sa separacije od oko 2-3mm idobro ga isprao i prokuvao, a kvarcni sam hteo preko njega, nekih 10-ak kg
nisam imao pojma da ga ima i na stovaristima, bas cu sutra pogledati!
a juce me jedan prodavac kod nas tako lepo iznervirao, jer mi je trebalo kilo kvarcnog da pospem po unutrasnjoj strani filtera i on covek mrtav ozbiljan mi daje kvarcni pesak pun vode i jos na moje pitanje sta ti je to, on mi kaze da se kvarc tako cuva i prodaje, (to znaci da kad ga osusis nema ni pola kg) ne mozes ni zamisliti sta sam mu sve reko, lopuza!!!


Poslednji put izmenio vikkv dana Ned Sep 30, 2012 1:25 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
usdp
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2012
Poruke: 120
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Sep 30, 2012 1:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa srecom druze, ja cu sredinom meseca poceti da kupujem opremu (grejace, pumpe), pa sledeceg raditi policu i aq i oko nove godine cu i ja prestaviti aq koji je sada u planu, samo za diskuse. ! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vikkv
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2012
Poruke: 51
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Sep 30, 2012 2:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala, meni je ovaj aq dosao ko grom iz vedra neba Smile
neje da nisam planirao, nego me odjednom drugar zove kaze ima na prodaju aq od oko 400l za male pare, ja nisam smeo da propustim priliku iako sam bio bez para i eto Smile e stvar je u tome sto tek sad za pripremu dajes pare, a gde je tek kad bude punjenje vode, pa treba pare za biljke, pa za ribice... Razz srecom sam sam napravio policu, nasao korenje vinove loze, uz aq dobio 2 pumpe i hranilicu, jedino sam grejac kupio od te site Smile
skup ali veoma lep sport!! Shocked


Poslednji izmenio vikkv dana Ned Sep 30, 2012 2:29 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Sep 30, 2012 3:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve je to lepo samo nemoj da zuris Nikako ! Odradi sve kako treba valjano. A za ribe nemoj po shopovima,niti pak kod bilo kog uzgajivaca. Nazalost ima svega nekolicina dobrih uzgajivaca u celoj Srbiji.
Cena zavisi od velicine a i od vrste. Veliki teze podnose put,dok mali mogu. Kada gledas biraj vece primerke iz istog Aq,one koji se ne plase kada pridjes aq,imaju ciste oci,i trazi da ih nahrani pred tobom. To su znakovi dobrog diskusa.
Ima i iskusnijih od mene ovde sto se tice njih pa pitaj preko PP.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
usdp
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2012
Poruke: 120
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Sep 30, 2012 4:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

krlle83 ::
Sve je to lepo samo nemoj da zuris Nikako ! Odradi sve kako treba valjano. A za ribe nemoj po shopovima,niti pak kod bilo kog uzgajivaca. Nazalost ima svega nekolicina dobrih uzgajivaca u celoj Srbiji.
Cena zavisi od velicine a i od vrste. Veliki teze podnose put,dok mali mogu. Kada gledas biraj vece primerke iz istog Aq,one koji se ne plase kada pridjes aq,imaju ciste oci,i trazi da ih nahrani pred tobom. To su znakovi dobrog diskusa.
Ima i iskusnijih od mene ovde sto se tice njih pa pitaj preko PP.

meni covek nudi 7-8e komad, srednje veliki (citaj mlado), a naravno imam i ponude dugogodisnjih odgajivaca ali su 25-35e po jedinki
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
usdp
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2012
Poruke: 120
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Sep 30, 2012 4:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vikkv ::
hvala, meni je ovaj aq dosao ko grom iz vedra neba Smile
neje da nisam planirao, nego me odjednom drugar zove kaze ima na prodaju aq od oko 400l za male pare, ja nisam smeo da propustim priliku iako sam bio bez para i eto Smile e stvar je u tome sto tek sad za pripremu dajes pare, a gde je tek kad bude punjenje vode, pa treba pare za biljke, pa za ribice... Razz srecom sam sam napravio policu, nasao korenje vinove loze, uz aq dobio 2 pumpe i hranilicu, jedino sam grejac kupio od te site Smile
skup ali veoma lep sport!! Shocked

slazem se sa tobom u potpunosti... ja ih necu gajiti za prodaju i slicno, vec za sebe i svoju dusu, ali trebace mi 2 meseca da sve pokupujem, isplaniram, pa da napunim, iscikliram, testiram sve, onda cu tek da biram diskuse. samo napred, !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vikkv
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2012
Poruke: 51
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Sep 30, 2012 7:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

krlle83 ::
Sve je to lepo samo nemoj da zuris Nikako ! Odradi sve kako treba valjano. A za ribe nemoj po shopovima,niti pak kod bilo kog uzgajivaca. Nazalost ima svega nekolicina dobrih uzgajivaca u celoj Srbiji.
Cena zavisi od velicine a i od vrste. Veliki teze podnose put,dok mali mogu. Kada gledas biraj vece primerke iz istog Aq,one koji se ne plase kada pridjes aq,imaju ciste oci,i trazi da ih nahrani pred tobom. To su znakovi dobrog diskusa.
Ima i iskusnijih od mene ovde sto se tice njih pa pitaj preko PP.


hvala na savetima, svakako cu se truditi da te poslusam, ribe mi jos neko vreme nisu potrebne, kao sto kazes dok prvo ne isikliram aq kako treba, sad sam polako usao u potragu za biljkama, ne mislim nesto da ih mnogo trpam, ali trenutno se raspitujem koje biljke mogu da izdrze temperturu od oko 30C!?


Poslednji izmenio vikkv dana Ned Sep 30, 2012 7:46 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Sep 30, 2012 11:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Maltene svi Echinodorusi naruci od Mikija (Rainforest) ono je zlo kako te ispostuje covek svaki put. Mozes mahovinu da malo zakiseljava vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
vikkv
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2012
Poruke: 51
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Uto Okt 02, 2012 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aq je napokon ubacen u sobu, stavljena podloga, sitan pesak, separisani sljunak, pa kvarcni pesak 1-3mm, , dva kamena sige (nisam smeo vise zbog povecanja tvrdoce), dva tri manja panja vinove loze i to je to za sad.

jedno pitanje i molio bih za pomoc ako neko zna...

stavio sam veliki kamen rasprsivac za vazduh 70cm ulaz sa obe strane, postavio creva, pa na pumpu i to dosta jaku pumpu sa dva izlaza, ali vazduh nikako da krene na kamen!!!?
da li zato sto je aq dubok skoro 80cm pa je preveliki pritisak ili nesto drugo???
napomena, zaboravio sam da stavim bezpovratne ventile na creva, kupicu ih sutra i postaviti, da nije zbog toga?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Okt 03, 2012 6:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih ti preporucio da povadis tu sigu,sto zbog tvrdoce,sto zbog toga sto je ostra,da se ne bi povredio neki coridoras,ili diskus ili bilo koja druga...
Moze biti da je zbog pritiska,i ja sam imao slicnih problema u jednom dubokom akvarijumu,a i zbog ventila...
Jel kamenje proradi kad pocnes da dizes prema povrsini?
Daj kaci neke slike,sad kad si napunio Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vikkv
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2012
Poruke: 51
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sre Okt 03, 2012 4:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jbg,nasao sam sta je, sta cu kad sam glup!!!!!!!!!!!!!
neko mi je prebacio na pumpi na low, a ima i midium i hi, ja sam je pre neki dan stavio na hi, ali je neko dok je gledao prebacio na low!!! ali kasno sam to video, jer sam kamen vec vratio prodavcu i uzeo dva od po 30cm!
ali sam prilikom punjenja napravio jos jednu glupost,nisam proprao kvarcni pesak, cista pocetnicka greska i sad mi je voda mutnjikava, i sljunak i obican pesak sam dobro proprao i prokuvao, akvarcni onako direktno iz kese u aq!
mislite li da ce se voda izbistriti dok se aq izciklira???


Poslednji izmenio vikkv dana Sre Okt 03, 2012 4:41 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vikkv
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2012
Poruke: 51
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sre Okt 03, 2012 4:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

plavsic88 ::
Ja bih ti preporucio da povadis tu sigu,sto zbog tvrdoce,sto zbog toga sto je ostra,da se ne bi povredio neki coridoras,ili diskus ili bilo koja druga...

ova siga sto sam ubacio nije uopste ostara, cak sta vise lepo je obradjena i obla, pogledaj na slikama mislim da se vidi, ali ako mislis da je usvakom slucaju opasno onda da je sklonim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vikkv
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2012
Poruke: 51
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sre Okt 03, 2012 4:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Okt 03, 2012 7:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa hoce se iscistiti,ali najbolje da si je malo proprao pre ubacivanja,ali sta je tu je...
Ako mozes i nije ti tesko povadi sve i lepo properi to je moj blesavi predlog Very Happy
Ali mislim da za tim nema potrebe...
Pa ne znam oce ti ova siga biti problem,mislim nisu u pitanju neke ogromne komadine,ali mozda da razmislis o vadjenju zbog kiselosti vode,tj nece one nesto puno uticati zbog gorepomenute velicine,ali u principu im nije mesto tu,za svaki slucaj...
ps. mali predlog za granje,poslazi tako da se ne vidi da si sekao,naprimer zabodi te odsecene krajeve u pesak ili nasloni na zadnju stranu.
sve najbolje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak price Milica Obradovic Početak u akvaristici 16 Pon Jan 25, 2021 9:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi pocetak sa Afrikancima Gladijator Afrički ciklidi 9 Uto Sep 22, 2020 12:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak akv 128l pomoc AleksandaT90 Početak u akvaristici 4 Pet Jun 26, 2020 2:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak - 27l Nebojsa92 Akvarijumi 2 Pet Maj 08, 2020 6:31 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License