Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pocetak drzanja diskusa... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sre Nov 07, 2012 8:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

komsija je l moze da se vidi ovo uzivo? ljubitelj sam juznoamerickih ciklida pa bih svratio na kafu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Nov 07, 2012 8:00 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

vikkv
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2012
Poruke: 51
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sre Nov 07, 2012 9:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moze komsija kad hoces, ja sam u Karadjokinoj Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 07, 2012 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze, pod hitno menjaj ove merace temperature ako si resio ozbiljnije da pratis temperaturu vode. To je samo zanimljiva nalepnica na staklu, nista vise.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Nov 08, 2012 9:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

TeoDos ::
Druze, pod hitno menjaj ove merace temperature ako si resio ozbiljnije da pratis temperaturu vode. To je samo zanimljiva nalepnica na staklu, nista vise.


Potpisujem.
Bolje da si uzeo Nannacare umesto ramova. Nego sam ces da ih izbacis kad bace ikru pa ti jure diskuse...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 25, 2012 3:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vikkv, sta ima novo kod tvog akvarijuma? Odavno nema nekih novih fotografija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Jan 28, 2013 4:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja poceo da citam ovu temu i pripremam se za diskuse a ti prekinuo da nas izvestavas Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milos1997
Akvarista



Registrovan: 16 Nov 2012
Poruke: 34
Lokacija: Paracin

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja kako vidim,odustao je on od diskusa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vikkv
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2012
Poruke: 51
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma nisam ljudi odustao od diskusa Smile nego nikako da se skupe pare za njih, a i jedno vreme sam poceo da se dvoumim da li diskuse ili skalare da uzmem jer visina mog aq je idealnaza skalare ali sve nesto prece iskrsne, a i planiram u skorije vreme da ih nabavljam, sve ostalo je spremno, svi "ukucani" aq-a ih zeljno iscekuju Smile
potrudicu se ovih dana da pustim nekoliko slicica aq
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dacaarsa
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 172
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Uto Avg 27, 2013 1:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i gde smo ono stali ?

sta je ubaceno diskusi ili skalari ? Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vikkv
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2012
Poruke: 51
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pon Sep 02, 2013 9:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ubaceni skalari, ali jos nisam odustao ni od diskusa Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
filter
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 190
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 20, 2019 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav.
Drzim centralnu ameriku i mix afrike u drugom akvarijumu. Nisam pocetnik.
Poceo sam sa diskusima malcima u 65 l. Sve po propisu. Samo me bune parametri vode posto svuda varijaju.
Cesmovaca mi je bunarska, na hidrofor pumpu.
Parametri :
PH: 7,3
KH: 14
GH: 14
KH se u akvarijumu spustio od panjeva na 13.
Nitrate jos nisam doveo na zeljeni minimum, ipak je akvarijum nov. Pa im cesce menjam malu kolicinu vode. Isifoniram dno samo i dodam do vodenog stuba, koliko sam i isifonirao. Da kazem oko 5-7 % sveze vode. Denitratnu smolu sam ubacio ali je izgleda nisam dobro regenerisao pa cu opet.
Dobio sam 3 mala diskusa kao pilote. Zdravi su, ali im se peraja nisu dobro razvila, pa mi ih je prodavac poklonio za probu. Ubaceni posle cikliranja u tu moju cesmovacu. Tu su oko dve nedelje, mozda malo vise. Ok su, zivahni, plivaju svuda, jedu dobro.
Pitanje je. Da li uopste moram da im pripremam vodu, ili da ih naviknem na ovu ?
Za mrest mi je jasno, tu mora da se sredi voda
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
filter
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 190
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 20, 2019 8:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

filter ::
Pozdrav.
Drzim centralnu ameriku i mix afrike u drugom akvarijumu. Nisam pocetnik.
Poceo sam sa diskusima malcima u 65 l. Sve po propisu. Samo me bune parametri vode posto svuda varijaju.
Cesmovaca mi je bunarska, na hidrofor pumpu.
Parametri :
PH: 7,3
KH: 14
GH: 14
KH se u akvarijumu spustio od panjeva na 13.
Nitrate jos nisam doveo na zeljeni minimum, ipak je akvarijum nov. Pa im cesce menjam malu kolicinu vode. Isifoniram dno samo i dodam do vodenog stuba, koliko sam i isifonirao. Da kazem oko 5-7 % sveze vode. Denitratnu smolu sam ubacio ali je izgleda nisam dobro regenerisao pa cu opet.
Dobio sam 3 mala diskusa kao pilote. Zdravi su, ali im se peraja nisu dobro razvila, pa mi ih je prodavac poklonio za probu. Ubaceni posle cikliranja u tu moju cesmovacu. Tu su oko dve nedelje, mozda malo vise. Ok su, zivahni, plivaju svuda, jedu dobro.
Pitanje je. Da li uopste moram da im pripremam vodu, ili da ih naviknem na ovu ?
Za mrest mi je jasno, tu mora da se sredi voda

Au, vidim da je tema stara. Tesko cu dobiti odgovor hahahah
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Sub Dec 21, 2019 1:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odgovoriću ti ja Smile
Za držanje diskusa kao ukrasnih riba u tom akvarijumu, nećeš imati nikakvih problema.
Mrest diskusa je već nešto drugo i vodu za to moraš da šteluješ.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Caniggia
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2017
Poruke: 20
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 01, 2020 10:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bombadil ::
Odgovoriću ti ja Smile
Za držanje diskusa kao ukrasnih riba u tom akvarijumu, nećeš imati nikakvih problema.
Mrest diskusa je već nešto drugo i vodu za to moraš da šteluješ.


Dobar kvalitet vode, približan njihovom stanište je jako bitan za njihovo lepo razvijanje. Mogu oni da žive i u česmovači, ali pitanje da li će se lepo razviti, porasti na 20 cm, mislim da je jako teško da se to desi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak price Milica Obradovic Početak u akvaristici 16 Pon Jan 25, 2021 9:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi pocetak sa Afrikancima Gladijator Afrički ciklidi 9 Uto Sep 22, 2020 12:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak akv 128l pomoc AleksandaT90 Početak u akvaristici 4 Pet Jun 26, 2020 2:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak - 27l Nebojsa92 Akvarijumi 2 Pet Maj 08, 2020 6:31 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License