----------------------------------- vikkv Uto Sep 04, 2012 3:30 pm pocetak drzanja diskusa... ----------------------------------- Evo ovako...u akvaristici sam bio podavno, ali sam drzao male aq sa po 50-80l i to sa gupikama, ksifo, bleckmoli i ostalu situ. Sada sam resio da pocnem sa drzanjem diskusa, citao sam o nima i njih odvojio kako primarnu i verovatno jedinu ribu u novom aq. Do kraja ove nedelje mi stize aq od oko 380-400l i uz njega dve pumpe. DOk cekam da stigne imam dosta pitanja ali cu ovom prilikom postaviti samo par, pa kad njih resim, nastavicu sa pitanjima javascript:emoticon(':oops:') 1. posto treba da kupim grejac, da li je Atman od 300w dovoljan, jer je poznato da diskusi vole malo toplije 26-31C? 2. koliki spoljni filter treba da napravim, odnosno kojih dimenzija i sa koliko pregrada? 3. sto se tice podloge, koja granulacija peska je najbolja za diskuse, da li 1-2mm,ili 3-6mm ili neka skroz treca? 4.koja jecina osvetljenja je najbolja za njih? to su neka pocetna pitanja, a za ostala drugom prilikom, hvala unapred javascript:emoticon(':)')