----------------------------------- filter Pet Dec 20, 2019 8:10 pm ----------------------------------- Pozdrav. Drzim centralnu ameriku i mix afrike u drugom akvarijumu. Nisam pocetnik. Poceo sam sa diskusima malcima u 65 l. Sve po propisu. Samo me bune parametri vode posto svuda varijaju. Cesmovaca mi je bunarska, na hidrofor pumpu. Parametri : PH: 7,3 KH: 14 GH: 14 KH se u akvarijumu spustio od panjeva na 13. Nitrate jos nisam doveo na zeljeni minimum, ipak je akvarijum nov. Pa im cesce menjam malu kolicinu vode. Isifoniram dno samo i dodam do vodenog stuba, koliko sam i isifonirao. Da kazem oko 5-7 % sveze vode. Denitratnu smolu sam ubacio ali je izgleda nisam dobro regenerisao pa cu opet. Dobio sam 3 mala diskusa kao pilote. Zdravi su, ali im se peraja nisu dobro razvila, pa mi ih je prodavac poklonio za probu. Ubaceni posle cikliranja u tu moju cesmovacu. Tu su oko dve nedelje, mozda malo vise. Ok su, zivahni, plivaju svuda, jedu dobro. Pitanje je. Da li uopste moram da im pripremam vodu, ili da ih naviknem na ovu ? Za mrest mi je jasno, tu mora da se sredi voda