Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pocetak morske price - 70 litara Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 2:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Konacno zasolili. Dalje , kako god da bude, bice.
Akvarijum 67*35*35, 82 litara. Neto vode u njemu je tacno 70 litara.
Kamanja ima 10 kg. Izgleda kao da ga ima sa svih strana sveta. "Opran" u zivoj sodi pre cikliranja tako da za sada nema ni jedna zivuljka da ispliva.
Strim pumpa je 3000 l/h.
Zasad grejac radi posao al planiram za leto neki rashladni uredja da odradim kako bi temperatura bila u opsegu od 24-27.
Tu je i pesak. Donesen iz Grcke. Granulacija oko 1mm. Trenutno je u akvarijumu a videcemo da li ce i ostati do kraja, sto zbog cirkulacije, sto zbog podizanja.
Voda ... ima 35 litara vode iz formiranog akvarijuma i 35 litara sveze zasoljene vode. Sobzirom da je ovde mala diskusija da li koristiti RO vodu ili cesmusu resio sam da probam sa necim trecim ? Naime, koristicu vrelu vodu iz bojlera koja je prokuvana naknadno tj koja ce baciti koji kljuc. Sobzirom da mi za zamenu treba od 6 - 10 litara to i nije neki problem za ekspres lonac Smile. Videcemo sta ce biti.
Od stanovnika ... Wink tu je Asterina Starfish tj jos jedan Patrik Smile koja je dosla sa vodom. Videcu da nabavim jos koju, kao i Tubeworm-e i jos tih sitnih organizama koji su dobri za filtraciju vode.
Rasveta je posebna prica. Posle nekoliko meseci jos uvek nije gotova Sad . Ali ... ali bice. Otome vise u posebnoj temi a linkovacu je tako da cete videti i detalje.
Dosta teksta ... za sada.


Image

Image

Image

Image

Bice i koji snimak jer nije sve tako "plavo" Smile
Dalje ... nisam ziv a nisam ni svestan sta me ceka Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 2:02 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 2:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

r .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 2:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolega napokon je tvoja tema uledala svetlost nasih monitora...
Upoznat sam sa tvojim projektom tako da ti zelim puno srece i strpljenja, a uspeh ce doci kao nagrada za sve to.....
S obzirom da znam koliko dajes sebe u morskoj bice ovo zasigurno jedan od akvarijuma za ponos naseg foruma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 2:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo napred Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 3:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala.
@Laki. Nemoj odmah u nebesa. Bice mi zadovoljstvo ako i trunku vasih uspeha ostvarim Smile . Zaista bih bio zadovoljan .
Sto se tice planova, nisu visoki. Par mekih korala, po koji LPS i par riba. Normalno, kozice su obavezne. Znaci, jedan standardni niskobudzetni akvarijum Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 5:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pratim temu,posto planiram nesto slicno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo! Bas mi je drago da si ga predstavio. Rekao si da ces o rasveti otvoriti temu, ali me zanima da li ledovi imaju sociva. Deluje mi na slici daje svetlo usmereno. Bice to lep reef.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 8:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Puno sreće, pratim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 8:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Konacno! Svaka cast samo zanji!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 9:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sociva ... koliko se razmisljam o njima dosad bi stigli iz PRC-a. 90 stepeni su OK al su za nijansu bolja sociva od 60. Mada je 60 suvise usmereno pa 90 odradjuju bolji posao tj ugao pokriva malo vecu povrsinu ... eh.
Pratim i ja Smile . Iskreno, nemam nameru da zurim nigde. Kako ce se sve pokazati, videcemo svi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 9:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E pa neka je sa srecom morski pocetak Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Sub Feb 14, 2015 12:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neka je sa srecom sa prvim morem.
Samo polako i bez zurbe, i sve ce da bude super.
Sto ubaci pesak odmah u malu litrazu?

Hajde videcemo kako ce ici, mozda i ispadne dobro, mada mene malo brine kako ces detritus da izbacujes dok se broj bakterija ne stabilizuje.

Tu pumpu od 3000L ces morati drugacije da usmeris nekako kada ti budu usli prvi mekani korali, da ih mnogo ne odnese. Njima idealno treba oko 8cm - 10cm po sekundi, brzine protoka, mada ja od skoro zagovaram mnogo vise.

Definitivno pocni samo i iskljucivo sa mekanim koralima, i to onim naj izdrzljivijima dok ti akvarijum ne ostari godinu dana.
To savetujem samo ako nisi u fazonu da pucas velike pare na preparate, rasvete, skimmere...itd,itd.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Feb 26, 2015 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Feb 26, 2015 11:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vrlo pedantno.
Za osvetljnje sve pohvale-Profesionalno odradjeno(znas sta msilim o DIY rasveti,al si me sa ovim definitivno pokolebao).
Temu sa samom izradom rasvete treba da postavis u podforumu "uradi sam"(uz detaljan opis kroz faze izrade) kako bi drugi mogli da se vode tvojim primerom.Mozda da je i "PATENTIRAS" ,pa i zaradis neku kintu-nesto tipa "NIKOURO LIGHT SYSTEM"...

drugarski savet:
Poradi malo na skejpu/odradi pozadinu!

sve u svemu BombonA

ps.
Kako bi pozadi cucnuo jedan aquaclear 60 sa sander Piccolo skimerom unutar njega , i lagano vozis sve vrste korala bez ikakvih ustrucavanja.........


Poslednji put izmenio Laki dana Čet Feb 26, 2015 11:43 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
ExtraY
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2014
Poruke: 80
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 26, 2015 11:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e svaka ti cast i sa srecom brate Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Akvarij 60 litara doma87 Početak u akvaristici 4 Pet Jan 26, 2024 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 175 litara - predlozi i ideje mekses Akvarijumi 10 Pon Jul 31, 2023 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 200 litara - početnik od nule :D sloboradov Akvarijumi 25 Uto Maj 02, 2023 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 112 litara (80x40x35) - prvi put u ak... mekses Akvarijumi 20 Sub Feb 26, 2022 12:06 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License