----------------------------------- Jorimir Uto Jul 17, 2018 11:28 pm ----------------------------------- Evo po koji savet i od mene(pocetnika takodje). Mani se sunceve svetlosti sem ako neces alge da gajis, one se na suncu i u casi stvore, a ne da ce se stvoriti u akvarijumu gde imaju substrat i sve. A i nije sunceva svetlost bas lepa. Kada promeni stranu, pola akavarijuma ti je u senci, onda kao sto io rece, i greje dosta. Zimi krace traje, pa jos ako je oblacno neces pola akvarijuma videti ceo dan. Za tako mali akvarijum osvetljenje je jeftino ako ces neke prosecne biljke, a i sto se mesta tice, uglavi ga negde gde nece biti direktno na suncu. Sto se tice filtera slican posao ce ti raditi i hang on i unutrasnji(da li neki corner ili nesto slicno) samo gledaj sta ti je lakse za odrzavanje, hang on je super ako lepo mozes da mu ,,pridjes" pa ga iskljucis, povadis sve, ocistis(svaki materijal kako je predvidjeno) i to je to, nema burlikanja po akvarijumu, ali ako ce ti akvarijum biti do zida, a hang on pozadi to je dosta maltretiranja, skidati ceo, prati, vracati. U tom slucaju jednostavniji je sa cornerom. Za neki veci filter(kanister ili spoljni) mislim da nema potrebe na tu litrazu ali ako gresim neka me neko ispravi.