----------------------------------- Doksas Pet Apr 26, 2019 7:11 pm ----------------------------------- Komsija, zamisli 10 cm sljunka ili peska u akvarijumu visine 30cm :) Kvarcni pesak ne postoji samo beo, ima ih u raznim bojama, ja licno u vecem akvarijumu imam crni i evo preko 2 godine je i dalje crn a 5 koridorasa i dalje ima brkove tj nisu se ozledili :) U manjem akvarijumu imam svetlo braon, tu su pande koje su nesto osetljivije od drugih koridorasa pa opet ni njima ne smeta dok veselo rovare po dnu. Soil podloge takodje ne bih preporucio, em su skupe ko djavo em se posle nekog perioda pretvore u blato bukvalno...sa druge strane prelepe su :) Obzirom da je covek kako je sam rekao pocetnik, ne bih nikako preporucio zemlju za cvece, vec recimo Rainforest hranljivu sa kojom ce manje problema biti ako nesto podje po zlu. Vise od ovog pakovanja ti ne treba a kosta 100 dinara http://rainforestsrbija.com/index.php?route=product/product&path=61&product_id=224 Takodje apsolutna preporuka ako budes kupovao biljke da to uzmes upravo na tom sajtu Rainforest. Covek je vrlo pedantan i uvek dobijes lepe i zdrave biljke a i clan je ovog foruma pa vrlo rado odgovori na sve nase nedoumice u vezi biljaka.