----------------------------------- pingvinpilence Čet Mar 17, 2022 3:30 pm ----------------------------------- hej pa nije besplatno uvek jednako dobro, primer koji samo usput navodim je da kada god sam kupovala koi sarane za jezero obavezno su mi poklanjali na svakih par komada i jednog gratis..ipak uvaljivali, kako ce se kasnije ispostaviti, jer preprodavci vide unapred koji ima losu genetiku i zapravo pokusavaju da se tih primeraka otarase a od toga naprave da deluje kao da dodaju neku vrednost. svaki taj "gratis" se vremenom iskrivio, kicma je prvi znak ukrstanja po krvnim linijama..neki uginu, neki plivaju ceo vek u spiralama, neki zive dugo i sa repom u vis. elem, ne moras se izvinjavati, i mi smo dosli ovde da razmenjujemo misljenja, citamo i ucimo. a broj ribica u akvarijumu u prodavnici se vodi kao privremena guzva. kod kuce se valja malo raskomotiti zar ne ;) bez sale, mnogo je to riba na 60l. rcunamo otprilike da je max 1cm/1l naravno svaka vrsta trazi svoj prostor pa ce jedno jato da se rasplivava u odnosu 1cm/2l a dva ili tri jata riba 1cm/5l dok ribe dna odredjujemo po povrsini dna... da sam u tvojoj situaciji ja bih zamenila sa nekim sve tetre i zabrice za jos neonki. ili vec koja druga jednacina..ali da mi ostane samo jato jedne vrste. i onda bih dodala neki par krupnih mirnih ribica i kozice. aj pa sad...izvini ti, raspisah se :)))