Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pocetnik 80l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
PetarOdin
Akvarista



Registrovan: 19 Jun 2019
Poruke: 16
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 21, 2019 1:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Image
Image

Pozdrav dobri narode eto i ja da pocnem sa ovim prelepim hobijem.

Dimenzije akvarijuma 70x40x40 stalo je 80l

Filter pumpa ja mislim da je sobo wp340f

Atman grejac 50w

Rasveta atman cx led 8.5w

Sipana voda 18.6.2019 stavljen eazy life ffm i eazy start

Biljke anubias nana egeria najas ludwigia repens zasadjene sa sve saksijama bez hranljive podloge,ludwigia pusta korenje na sve strane Very Happy

Dragon stone i podloga crni kvarac

Od riba planiram Apistogramma ciklide par mozda borac jedan neko jatno verovatno razbore panda gara..nista preterano

Ajde neki predlog i misljenja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jun 21, 2019 1:02 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Jun 22, 2019 2:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav Petre,
zanimljiv panj/koren ali uskoro se nece videti od bilja pokusaj nekako drugacije da ga uklopis u trenutno ili preslozi sve.
Nije pametna kombinacija beta sa apistogramama jer cim muzjak dobije boju beta moze da ga napada, mada mozda bi bio izuzetak al nikad se ne zna sa njima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Sub Jun 22, 2019 5:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Složio bih se sa kolegom oko same postavke ja bih to malo pretumbao jer kad sam video slike delovalo mi je kao da je akvarijum od 30ak litara, vrv i slike same po sebi utiču na to ali i kako ti je hardscape postavljen takođe. Imaš odličan materijal i kamenje i drvo samo bi ja to pretumbao malo ali tvoj je akvarijum i ti ćeš da ga gledaš i ti znaš šta želiš i šta ti se sviđa. Lepo je, nemoj pogrešno da shvatiš samo daje osećaj da je akvarijum manji nego što jeste a ako se tebi tako sviđa super je i ne diraj ništa.

Za borca i apistograme bi se opet složio da ne idu zajedno ali ne bi ja tu brinuo za apistograme nego da li će borac da preživi duže od nedelju dana sa odraslim mužjakom Kakadu pošto sa Agasizijem vrlo verovatno ne bi. Mada svaka riba je za sebe i bilo je i čudnijih kombinacija koje su uspevale svejedno ne bih se kockao. Agresivni i jedni i drugi sa tom razlikom da je apistograma ciklid i raste dosta veća od borca.
Moja preporuka je da uzmeš Kakadu apistograme jer su prelepe i zanimljive ribe i ne zahtevaju ništa specijalno a borca preskoči.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PetarOdin
Akvarista



Registrovan: 19 Jun 2019
Poruke: 16
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Jun 22, 2019 6:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru ljudi..drvo cu da preslozim taman da ga ocistim od bele sluzi,dal da ga otkuvam sta mislite?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PetarOdin
Akvarista



Registrovan: 19 Jun 2019
Poruke: 16
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Jun 22, 2019 6:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Plesan je to procice sam od sebe ili dok ne ubacim panda garu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Sub Jun 22, 2019 7:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prođe to samo od sebe ako hoćeš da ubrzaš ubaci Amano kozice, kod mene su za 5 dana sve očistile a bilo je te buđi svuda. Naravno mogu i ribe koje to jedu ali kozice manje prljaju vodu a generalno su odlični algari i komunalci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PetarOdin
Akvarista



Registrovan: 19 Jun 2019
Poruke: 16
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Jun 22, 2019 7:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

IVANRO ::
Prođe to samo od sebe ako hoćeš da ubrzaš ubaci Amano kozice, kod mene su za 5 dana sve očistile a bilo je te buđi svuda. Naravno mogu i ribe koje to jedu ali kozice manje prljaju vodu a generalno su odlični algari i komunalci.


Kozice su top...jedino se bojim kad dodam ciklide patuljke da ih ne obrste
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Sub Jun 22, 2019 7:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Amano kozice su veće i njih neće da pojedu, jure ih ponekad ali im u suštini ne mogu ništa. Čeri kozice i sve te manje vrste ne dodaj uopšte ako planiraš Kakadu apistograme jer će da ih obrste vrlo brzo i efikasno a i to što preživi neće da izlazi na čistinu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jun 22, 2019 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Potvrđujem iz ličnog iskustva, kakadui su najbolji istrebljivači kozica, osim amanosa. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PetarOdin
Akvarista



Registrovan: 19 Jun 2019
Poruke: 16
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 23, 2019 1:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ae neka pomoc u vezi filtera razmisljam se o ovom sicce shark adv 400....tolko mogu da odvojim trenutno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Ned Jun 23, 2019 2:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Je l' to unutrašnji filter? Ako jeste onda bolje uzmi nabudži taj koji već imaš nego da trošiš pare na drugi unutrašnji. Ima negde na nekoj temi je čini mi se kolega Lisac objasnio kako da se unapredi postojeći unutrašnji filter. A pare lepo čuvaj pa kad skupiš dovoljno kupi nešto bolje, neki spoljni filter, kanister ili recimo HOB filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PetarOdin
Akvarista



Registrovan: 19 Jun 2019
Poruke: 16
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 23, 2019 2:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala mili na odgovoru...probacu da nadjem njegovu temu o budzenju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PetarOdin
Akvarista



Registrovan: 19 Jun 2019
Poruke: 16
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 23, 2019 2:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tesko da cu naci od ovoliko tema😀😀
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Jun 23, 2019 3:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da potkrepim slikama gornje navode...inace rahmetli kozica sa slike je bila najveca i najstarija zenka koju sam imao. Jedina koja se nikada nije krila....tako je prosla...

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PetarOdin
Akvarista



Registrovan: 19 Jun 2019
Poruke: 16
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 23, 2019 4:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ala je guta😀😀😀
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pocetnik i neplanirana ljubav Boxer89 Upoznavanje 0 Pon Dec 19, 2022 6:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik - akvarijum sa biljkama Gardijan Početak u akvaristici 0 Pon Avg 15, 2022 1:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik 60L jeepwj Početak u akvaristici 27 Ned Mar 06, 2022 7:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc u uredjenju akvarijuma , pocetnik BogdanM Početak u akvaristici 3 Čet Nov 25, 2021 12:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plazma 120 70 17 pocetnik Vulebeograd Početak u akvaristici 49 Ned Sep 19, 2021 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License