----------------------------------- Floki Sre Jan 20, 2021 1:57 pm ----------------------------------- Zdravo, Ivane. Čestitke na ulasku u svet akvaristike. Iz tvog pisanja se vidi da si čitao forum, a praksu i osećaj ćeš vremenom steći. Znaj da nijedan akvarijum nije isti, pa tako ni problemi u njemu. Ljudi na ovom forumu će ti preneti svoja mišljenja i iskustva sa namerom da ti pomognu, ali konačnu odluku donosiš ti. Sve komentare uzimaj sa malom rezervom, pa tako i ovaj moj. I ja sam početnik, kao i ti, 6 meseci pre tebe sam nabavio Juwel Primo 70, ali sada razmatram prelazak na RIo 125 kao tvoj. Hteo sam te pitati da li od početka dodaješ EasyCarbo? U novim akvarijumima je normalna pojava zelenih algi, bele buđi i sličnih "dečijih bolesti" dok akvarijum "sazreva". Alge jesu sastavni deo akvarijuma, a ancistrusi, puževi, kozice se hrane njima. Da li si hranio ancistruse dodatno nečim, tipa spirulinom? Nemoj me pogrešno shvatiti i ja korisitim EasyCarbo trenutno, ali da bih stavio crnu algu pod kontrolu, a u tvom akvarijumu se možda nikakve alge nisu ni razvile. Možda, kažem opet, sa rezervom. Savete za vodu, prihranu, kamenje i filter si već dobio, ja bih se samo nadovezao na komentar za plutajuće biljke. Možda bi kompromis bio da deo ispod njih nastaniš nanom, ona nije zahtevna po pitanju svetla, ako su već plutajuće biljke nešto što želiš da imaš. Nego, kako si generalno zadovoljan samim akvarijumom? :) Sad i ja odgledah klip koji je chaosad (hvala) okačio za unapređenje filtera. Pitao bih ostale, da li je generalno akvarijumu ovog tipa potreban raspršivač? Moj manji akvarijum ima pumpu sa "usisnikom" vazduha, pa radi i kao raspršivač, a ova pumpa to nema. Da nije delom i to problem, nedostatak kiseonika? Izvinjavam se ako sam podugačko pisao. Ivane, srećno! P.S. Slika sa mačkom je super! :)