----------------------------------- Gardijan Pon Avg 15, 2022 1:52 pm Pocetnik - akvarijum sa biljkama ----------------------------------- Pozdrav svima, juce smo cimer i ja odlucili da kupimo akvarijum i za pocetak smo hteli samo biljke. Medjutim, izgleda da smo malo pozurili pre nego sto smo se raspitali o uslovima haha tako da vas molim za pomoc da ispravimo sta mozemo :D Akvarijum ima kapacitet od 8 litara, visine je oko 20 cm. Od osvetljenja smo uzeli leddy smart 2 plant lampu 8000 K. Od supstrata smo uzeli JBL manado podlogu i preko nje smo posuli sljunak. Od biljaka smo uzeli : -mahovinu (koncem smo je pricvrstili za dekoraciju), - Eleocharis sp. ‘mini’ (nisam siguran za vrstu, najvise mi lici na to, kao trava je), -Cryptocoryne -Pistia stratiotes (plutajuca, ovo smo vise uzeli ako uspe, posto lepo izgleda) E sada sto se tice pitanja: -Da li je supstrat dovoljan za ishranu biljaka? Negde pise da, negde ne. Mi smo uzeli i easy life stickove od gline i zaboli smo vrlo malo u supstrat. -Da li su neophodni pumpa i filter sada dok nema riba? Posto ako nam se primi ova ideja kao hobi, najverovatnije cemo uzeti par ribica. -Da li je svetlo prejako i preblizu? (okacicu sliku kako izgleda) Hvala unapred na odgovorima :) [url=https://pasteboard.co/6D7JuSb10ala.png]Slika akvarijuma