Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pocetnik mk Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 05, 2014 5:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije, izlepljen je unutra.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Mar 05, 2014 5:06 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Mar 06, 2014 9:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Problem kod unutrašnjih filtera što ti zauzimaju korisni prostor u akvarijumu. Takođe, taj kvadar u akvarijumu narušava prirodni izgled akvarijuma. Treći razlog je da nećeš moći da menjaš boju pozadine, a kamoli napraviš difuzno osvetljenje odnazad. Mnogi ljudi koji su kupili fabričke akvarijume zameraju baš zbog unutrašnjih filtera. Moje meišljenje je da ako praviš unutrašnji pregradni filter da ga praviš celom dužinom, jer se tako neće videti taj ružni kvadar unutar akvarijuma. Kada je spoljašnji filter u pitanju, pumpu za vraćanje vode iz filtera u akvarijum staviš pri vrhu, pa i ako dođe do nekog zagušenja, ne može da dođe do prelivanja akvarijuma. Eto, to je moje mišljenje. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zoran.d5
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Feb 2014
Poruke: 4
Lokacija: Makedonija - Shtip

PorukaPoslao: Pet Mar 07, 2014 2:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Filter, odlucio sam da ga napravim nadvoresan ali tih dimenzie kao sta je aq, 60x40x10ili12sm, tako bi mi se uklopila i hauba da pokrije i filter. Dobio bi vise komoran filter i prostor za mladunaca.
Recite mi jel to pametno il nije????
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zoran.d5
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Feb 2014
Poruke: 4
Lokacija: Makedonija - Shtip

PorukaPoslao: Pon Mar 17, 2014 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako bog da, sutra startujem sa cirklinanjem, bice i slike pa bi volio vase kritike
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zoran.d5
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Feb 2014
Poruke: 4
Lokacija: Makedonija - Shtip

PorukaPoslao: Pet Mar 21, 2014 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas konacno sam imao vreme da dodjem do pocetka, aili ni sam uspeo jer moram sutra da pojacam protok iz akvariuma prema filtera, nije dovoljan. evo vam neke fotke pa udrite ja sam tu da ucim.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zoran.d5
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Feb 2014
Poruke: 4
Lokacija: Makedonija - Shtip

PorukaPoslao: Sub Mar 22, 2014 1:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

recite vi meni kako da izednacim protok, danas sam stavio giblivo crevo f4-5 neznam tacno koje je, ali sam imao isti problem, nemam dovoljan protok prema filter. Onda sam dodao jednu plasticnu cev i jedno crevo, od F 1,5-2 sm, tek tada sam dobio ramnotezu u protoka, isto da dodam da sam pumpu postavio u gornjem delu 2sm ispod nivoa vode, zbog sigurnosti. Dali bi namilio pritisak ako pumpu spustim nize i da reduciram izlaz na pumpi na sta je moguce shirije protoka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zoran.d5
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Feb 2014
Poruke: 4
Lokacija: Makedonija - Shtip

PorukaPoslao: Sub Mar 22, 2014 1:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

recite vi meni kako da izednacim protok, danas sam stavio giblivo crevo f4-5 neznam tacno koje je, ali sam imao isti problem, nemam dovoljan protok prema filter. Onda sam dodao jednu plasticnu cev i jedno crevo, od F 1,5-2 sm, tek tada sam dobio ramnotezu u protoka, isto da dodam da sam pumpu postavio u gornjem delu 2sm ispod nivoa vode, zbog sigurnosti. Dali bi namilio pritisak ako pumpu spustim nize i da reduciram izlaz na pumpi na sta je moguce shirije protoka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Mar 22, 2014 9:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napisi koliki je protok pumpe? Dopuni filter sa jos bio sundjera, sto vise iskoristi komoru za filtracioni materijal.

Image
A spustanje pumpe nize mislim da bi smanjio protok vode prema akvarijumu. Jer koliko znam sto je veca visina na koju pumpa gura vodu, jacina protoka opada. Nek me ispravi neko ako gresim. Koliko ti je debeo sloj hranljive podloge?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Mar 22, 2014 2:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pravu si, pumpa niže i drastično padanje protoka:

Image

U principu, što je jača pumpa veći je protok i samim tim je potreban veći prečnik cevi na ulazu (koja vuče vodu iz akvarijuma).
Primer: Pumpa mi je oko 230 litara/h, negde na pola podešena jačina protoka i gusto nabijen filter, na ulazu su dve cevi spoljašnjeg prečnika 1,5 cm. Sa jednom cevi nemam dovoljan protok.
U praksi, moračeš da probaš sa više cevi i na osnovu toga izračunaš potreban prečnik.
Primer kako to amerikanac radi:
https://www.youtube.com/watch?v=IhqPbV4SyBw
Nadam se da je od pomoći.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zoran.d5
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Feb 2014
Poruke: 4
Lokacija: Makedonija - Shtip

PorukaPoslao: Sub Mar 22, 2014 4:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jovica ::
Napisi koliki je protok pumpe? Dopuni filter sa jos bio sundjera, sto vise iskoristi komoru za filtracioni materijal.

Image
A spustanje pumpe nize mislim da bi smanjio protok vode prema akvarijumu. Jer koliko znam sto je veca visina na koju pumpa gura vodu, jacina protoka opada. Nek me ispravi neko ako gresim. Koliko ti je debeo sloj hranljive podloge?

Hranlivi deo podloge je oko 1sm, pa onda mrezu i odozgo sljunak, ali moram ga smenjiti sa manjem granulaciju, stavicu jos filter masu, ali ovo je samo probno jer sam mislio da zbog nje protok mi nije kao sta treba, ali sada kad znam da nije problem filter matarijal onda cu pajacati. Sta se tice pumpe i ja mislim da ce biti manji ako spustim pumpu dole, ali strah me od prelivanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zoran.d5
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Feb 2014
Poruke: 4
Lokacija: Makedonija - Shtip

PorukaPoslao: Sub Mar 22, 2014 4:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
U pravu si, pumpa niže i drastično padanje protoka:

Image

U principu, što je jača pumpa veći je protok i samim tim je potreban veći prečnik cevi na ulazu (koja vuče vodu iz akvarijuma).
Primer: Pumpa mi je oko 230 litara/h, negde na pola podešena jačina protoka i gusto nabijen filter, na ulazu su dve cevi spoljašnjeg prečnika 1,5 cm. Sa jednom cevi nemam dovoljan protok.
U praksi, moračeš da probaš sa više cevi i na osnovu toga izračunaš potreban prečnik.
Primer kako to amerikanac radi:
https://www.youtube.com/watch?v=IhqPbV4SyBw
Nadam se da je od pomoći.

Evo ti jedna fotka pa ti sam vidi sta sam sve stavio da bi dobio ramnotezi u protoku
rebrasto crevo je neki 4-5sm
platicna cevka je neki 1,5-2sm
i
gumeno crevo je neki 1,5-2sm
i ja sam mislio da ce problem biti resen samo sa rebrastom crevo ali nista
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zoran.d5
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Feb 2014
Poruke: 4
Lokacija: Makedonija - Shtip

PorukaPoslao: Sub Mar 22, 2014 4:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zaboravio sliku
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Mar 22, 2014 5:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa koliki je protok pumpe, šta piše na njoj.
Reventon (nađi njegovu temu) je imao isti problem, rešio ga je sa fi 50 mm kanalizacionom. Mislim da bi i tebi to rešilo problem ali ne smem da tvrdim. To je uglavnom problem kod spoljašnjeg filtera i jače pumpe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zoran.d5
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Feb 2014
Poruke: 4
Lokacija: Makedonija - Shtip

PorukaPoslao: Sub Mar 22, 2014 8:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Pa koliki je protok pumpe, šta piše na njoj.
Reventon (nađi njegovu temu) je imao isti problem, rešio ga je sa fi 50 mm kanalizacionom. Mislim da bi i tebi to rešilo problem ali ne smem da tvrdim. To je uglavnom problem kod spoljašnjeg filtera i jače pumpe.

Atman AT-201 650l/h, mislim da na slici vidite da vec sam postavio ono hromirano giblivo crevo koje je f50, sada sam izvadio ono armirano crevo i sada je samo na giblivo f50 i plasticna cev 1,5-2sm precnik, ima protok ali nivo vode u filtera je oko 1sm nize od akvariuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Mar 22, 2014 10:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možda ima vazduha na pregibu creva, probaj sa crevom za vazduh (skroz do gore ga gurneš) da proveriš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pocetnik i neplanirana ljubav Boxer89 Upoznavanje 0 Pon Dec 19, 2022 6:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik - akvarijum sa biljkama Gardijan Početak u akvaristici 0 Pon Avg 15, 2022 1:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik 60L jeepwj Početak u akvaristici 27 Ned Mar 06, 2022 7:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc u uredjenju akvarijuma , pocetnik BogdanM Početak u akvaristici 3 Čet Nov 25, 2021 12:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plazma 120 70 17 pocetnik Vulebeograd Početak u akvaristici 49 Ned Sep 19, 2021 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License