Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pocetnik potrebna pomoc Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Okt 11, 2017 5:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Obavezno prolistaj sajt sigurno ces nesto zanimljivo naci,inace ljudi suvec narucivali i zivinu koja je stizala bez problema.
Ok je to cifra za tu lampu,i sve je to stvar ukusa i odabira ,zavisi sta planiras dalje tj kasnije,ali uloziti u kvalitetnu rasvetu nikako nije pogresno ako vec mozes.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 11, 2017 5:52 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Dado87
Akvarista



Registrovan: 10 Okt 2017
Poruke: 100
Lokacija: Novi sad

PorukaPoslao: Sre Okt 11, 2017 6:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nego kad smo vec kod lampe..pali se tek na oko 20 %...to je ono sa prve slike..najslabije. jel dosta da je izdignem 20cm iznad vode ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Okt 11, 2017 7:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako je to cudno za jednu fabricku lampu da se pali na 20%,lampe nasih kolega sa foruma izrajdene u DIY varijanti imaju dimere svih kanala(svaki ponaosob) koji reaguju od 0-100.
To govori da si definitivno napravio gresku sa kupovinom te lampe ili jednostavno jos uvek nisi skapirao kako radi.U tom slucaju neces imati moon light jer 20% jacine nikako ne moze da simulira mesecevu svetlost.
Dobro bi bilo da se javi neko ko ima bas tu ili neku lampu slicnu toj.


Poslednji izmenio Laki dana Sre Okt 11, 2017 9:05 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Sre Okt 11, 2017 10:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moja rasveta je rucna izrada i ima 36*3w a akvarijum je istih dimenzija bez sociva.
rasvetom se upravlja preko kontrolera u rasponi od 0-100 kako ti je i laki napisao ali .. u najsvetlijem delu dana prvi kanal radi na 45% drugii na 25, treci na 20, cetvrti na 18. peti kanal sam ostavio slobodan da mogu eventualno da ubacim ventilatore za hladjenje vode ako bude trebalo i da mogu da ih programiram kad da se pale i gase.
probaj na netu malo da vidis kako ta rasveta radi mozda nadjes sistem kako je podesiti da moze bolje da simulira noc-dan.
so rastopi u vodi ven akvarijuma jer nije dobro da je sipas direktno u akvarijum jer postoji velika verovatnoca da bude muke sa ne rastopljenom.
u svakom slucaju sretno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dado87
Akvarista



Registrovan: 10 Okt 2017
Poruke: 100
Lokacija: Novi sad

PorukaPoslao: Pet Okt 13, 2017 1:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da se javim u ove sitne sate Smile
voda u kanti...grejac...cirkulaciona..konacno..ubacio sam so
pumpa je miksala oko pola sata ..temp.je 25oc ..sad sam merio salinitet je 1.025
ujutru mi stize kamenje pa se javljam.
rasvete sto se tice ne znam ni sam za sada...videcemo...
ionako sam mislio sutra kad ubacim kamenje da mesec dana ne palim rasvetu..recite mi ako je to pogresno.
komsija iz novog sada Smile poslusao sam te..so rastapam van akvarijuma..hvala za savet
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pet Okt 13, 2017 7:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za oko 60 l si napravio vodu _>?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dado87
Akvarista



Registrovan: 10 Okt 2017
Poruke: 100
Lokacija: Novi sad

PorukaPoslao: Sub Okt 14, 2017 12:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

50 litara vode sam spremio...s obzirom da mi je prvi put..danas merim salinitet 1.024...stigao zivi kamen samo me muci sto ne znam sta je ovo na njemu zeleno ? ubacujem sliku
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dado87
Akvarista



Registrovan: 10 Okt 2017
Poruke: 100
Lokacija: Novi sad

PorukaPoslao: Sub Okt 14, 2017 12:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dado87
Akvarista



Registrovan: 10 Okt 2017
Poruke: 100
Lokacija: Novi sad

PorukaPoslao: Sub Okt 14, 2017 1:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Okt 14, 2017 8:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok 50 l, zasto van akvarijuma. Ako je bio prazan odmah si vodu mogao da ubacis u akvarijum i odgovarajucu kolicinu soli, stream pumpu, grejac i da vrti vodu dok se so ne rastvori.
Kako ti je stigao taj kamen, u vodi ili u kanti bez vode_ako hoces mozes odmah da formiras morski i ja ti tako i preporucujem. Sad posto se so rastvorila sipaj vodu u akvarijum, odmah ubaci kamen i pesak odmah ako hoces. Kupi bakterije ili ako ih nemas ubaci malo hrane u vodu za ribice. I ukljuci svetlo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dado87
Akvarista



Registrovan: 10 Okt 2017
Poruke: 100
Lokacija: Novi sad

PorukaPoslao: Sub Okt 14, 2017 12:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ubacio sam pesak odma...sipao vodu i juce ubacio kamen. kamen je stigao u stiroporu i najlonu..jos je bio mokar kad je dosao.
bakterije sam dobio uz filter samo ne znam da li ima potrebe da ih ubacujem? svetlo da palim odma ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Sub Okt 14, 2017 2:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

proveri da li si dobro osolio vodu i kad dodjes na potreban slaninitet ti lepo flomasterom u nekom cosku gde ces videti a opet nece biti upadljivo zabelezi nivo vode. to ce ti biti mera. voda ce isparavati i nivo ce opadati a ti onda lepo znas koliko je isparilo onda do crte dolijes "neslanu" vodu. tako ces odrzavati "slanocu" vode na potrebnom nivou. takodje kad budes sifonirao-cistio akvarijum znaces koliko sveze useljene vode treba da ubacis (obavezno pre menjanja vode , dovedi nivo vode u akvarijumu do crte).
sretno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Okt 14, 2017 4:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odmah svetlo uključi !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dado87
Akvarista



Registrovan: 10 Okt 2017
Poruke: 100
Lokacija: Novi sad

PorukaPoslao: Pon Okt 16, 2017 3:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

malo slika da pokazem kako je slozeno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dado87
Akvarista



Registrovan: 10 Okt 2017
Poruke: 100
Lokacija: Novi sad

PorukaPoslao: Pon Okt 16, 2017 3:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License