Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pocrkase ribice Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Djile
Akvarista



Registrovan: 04 Mar 2010
Poruke: 136
Lokacija: BG, Rakovica

PorukaPoslao: Čet Maj 06, 2010 9:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uginula mi je prvo jedna kolisa za jednu noc, nista joj nije falilo ranije, ujutru samo lezi na dnu i iznad ociju joj pobelela glava. Isto to mi se desilo sa cistacem(somic star 6 god) koji je preziveo slican pomor koji mi se dogodio pre ovoga jedno 6 meseci. Jutros mi se dogodilo isto i sa drugom kolisom. U akvariumu su mi ostali 5 barbusa i dva cistaca, 2 barbusa su pocela malo da blede(crne sare), a cistacima ne fali nista za sad.
Dajte neko resenje predlog....
Pre ubacivanja ribica posle prvog pomora, bio je cistac sam u akavarijum neko vreme i stavljao sam PREVENT prema uputsvu... tako mi bili rekli u pet centru...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Maj 06, 2010 9:34 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 06, 2010 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trovanje amonijakom?
Daj neke podatke u vezi akvarijuma, filtracije, odrzavanja, ovako moze samo da se nagadja...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pinky3003
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2010
Poruke: 52
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Čet Maj 06, 2010 10:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
Trovanje amonijakom?
-potpisujem greska
Izmeri parametre vode Exclamation Moguce da se radi i o povecanju koncentracija azotnih jedinjenja a po pitanju toga mozes da uvedes cesce izmene vode i naravno da obavis testove za amonijak i nitrite.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Čet Maj 06, 2010 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li ti se muti mozda voda?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Djile
Akvarista



Registrovan: 04 Mar 2010
Poruke: 136
Lokacija: BG, Rakovica

PorukaPoslao: Pet Maj 07, 2010 12:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima 40 lit, osvetljenje jedna neonka ja mislim da je 18w, ima dosta limuna u akvarijumu, panj..... Od filtracije jedan unutrasnji filter i jedan sundjer filter sa posebnom pumpom... Polovinu vode menjam na dve nedelje. Voda se muti ali sam pretpostavio da je to zbog panja, da pusta boju po malo jos uvek...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dragan Trnavac
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2010
Poruke: 139
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Pet Maj 07, 2010 1:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vodu moras cesce nenjati. Jednom nedeljno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Pet Maj 07, 2010 2:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta imas za podlogu? Mozda je u pitanju bakterija cijano, ja sam imao slicnih problema skoro.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
diefaust
Akvarista



Registrovan: 14 Jan 2010
Poruke: 219
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Maj 07, 2010 3:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako menjas polovinu vode svake dve nedelje, onda tesko da je cesca izmena vode ono sto ti treba... Vrlo je verovatno da ostale stvari ne "stimaju".... Pitanje je koiliko Riba imas unutra koliko biljaka i u kakvom su stanju, tj. kako napreduju... Pre ce biti da su u pitanju nitriti ili nitrati....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djile
Akvarista



Registrovan: 04 Mar 2010
Poruke: 136
Lokacija: BG, Rakovica

PorukaPoslao: Sub Maj 08, 2010 11:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Podloga je mesavina vestackog plavo belog kamena(malo krupniji) i sitnog kvarcnog peska. Sloj oba je oko 5cm u proseku i tako je zadnjih 6 god.
Dno akvarijuma je celo prekriveno sa limunom, koji dobro cveta(novi listovi izbijaju skoro svakodnevno), ima ih 10-tak... Koji su stari recimo 20-tak godina i redovno cvetaju i razredjujem ih... Sad ostade 7 riba. 2 cistaca i 5 barbusa(jos su mali 3-4cm)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Sub Maj 08, 2010 11:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne verujem da je pitanje amonijak onda, ajde daj neku sliku da vidimo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Djile
Akvarista



Registrovan: 04 Mar 2010
Poruke: 136
Lokacija: BG, Rakovica

PorukaPoslao: Sub Maj 08, 2010 2:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slike su radjene mobilnim telefonom tako da su malo losije. Inace ovaj panj jeste veliki za ovaj akvarijum, ali je skroz supalj unutra.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Uto Maj 11, 2010 11:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije dobro drzati skoljku u akvarijumu jer se rastapa u vodi i cini je tvrdjom.
Ove biljke su Anubiasi a ime "limun" koriste najcesce za Hygrophila corymbosa (ili H. polysperma?).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Djile
Akvarista



Registrovan: 04 Mar 2010
Poruke: 136
Lokacija: BG, Rakovica

PorukaPoslao: Sre Maj 12, 2010 12:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pravu si za biljke.
A za skoljku mislim da je vestacka, nisam potpuno siguran samo mislim...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
diefaust
Akvarista



Registrovan: 14 Jan 2010
Poruke: 219
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Maj 12, 2010 1:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Anubiasi su sprorastuce biljke, samim tim trose jako malo nitrita ili nitrata (nikako da zapamtim koje jedinjenje je krajnji produkt nutrifikacionih bakterija)
Tako da je najverovatnije trovanje nitritima (ili nitratima)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 12, 2010 9:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nitrati su krajnji produkt i nisu tako opasni za ribe u razumnim kolicinama. Ono sto je opasno su nitriti i amonijak, jos ako je pH relativno visok (bazna sredina), trovanje je zagarantovano, cak i pri minimalnim koncentracijama amonijaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Naziv ove ribice? SavaNS Ribe 2 Čet Jan 05, 2023 11:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve ribice neonke akuar Na poklon 1 Uto Dec 13, 2022 1:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tigrica sa kavezom za ribice sumi Razmena 0 Sre Apr 13, 2022 9:22 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License