Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pocrnila gupika, sta da radim :(( Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
gupii
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 11 Nov 2013
Poruke: 5

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedna gupika mi je pocrnila i baca na jednu stranu. i nadjem je da bocno pluta i kad malo pomjerim akvarij ona zivne i nastavi. Tako mi je bilo i sa jednim muzijakom kome je kicma bila kriva ( a nije pocrnio) i kasnije je i umro. sta da radim ?? ona se jadna bori, vidi se. al imam osjecaj da cim zaspe da ce to bit to Sad((
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 10:15 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 10:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Istoci 1/3 vode iz ak, i naspi sveze odstojale vode sa cesme, temperatura da bude kao i u ak sto je. U medjuvremenu napisi koliki ak imas, sta imas od filtracije, sta imas od zivog sveta u akvarijumu pored tih gupika?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gupii
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 11 Nov 2013
Poruke: 5

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 10:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odvojila sam je od ostalih da je mogu mrdati ako podje zaspati. Imala sam jednu zelenu algu pa sam morala sve pobacati da se ponovo ne pojavi, tako da u akvariju nema nista osim 2 obicne skoljkice. Ostale ribice su u redu, samo ova jedna pocrnila ne znam sta joj je:(( a vodu mijenjam stalno cim vidim da se malo zaprlja Sad(
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gupii
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 11 Nov 2013
Poruke: 5

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam samo gupike pore ove jos njih 4
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Draga "koleginice", ovo ne vodi nicemu, vidim da si potpuni pocetnik sto se tice akvarijuma i ribica. Evo ti linka da vidis i da procitas sve redom i da naucis da znas u po dana ili noci da te neko pita! Very Happy
http://www.akvarijum.org/forum.....t5845.html
Mnogo ce ti biti lakse posle citanja, jer kad jednom shvatis sta je potrebno da ti ribe budu zive i zdrave, sta je cikliranje, kako se odrzava akvarijum, kad se menja voda i koliko?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gupii
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 11 Nov 2013
Poruke: 5

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 11:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nista od ovoga moju ribicu nece spasiti. Svejedno hvala na linkovima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Nov 19, 2013 6:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Spasce ti buduce ribe, i te koje vec imas. Da znas kako treba da odrzavas akvarijum, i da se voda ne menja kad se zamuti, i nikad cela kolicina. Ako zaista volis ribice i planiras da se bavis ovim divnim hobijem, procitaj sve redom pa kreni polako od pocetka. Napisi u profilu odakle si, naci ce se neki kolega iz tvog mesta da ti donese vode iz svog ak, mozda neku biljku, da ti da par saveta i da ti pomogne, jer stanje u tvom ak nije dobro i isto ce ti se desiti i sa odtalim ribama ako ne preduzmes nesto. Za pocetak, promeni 1/3 vode u ak, i napisi koliki ak imas i koji filter koristis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Nov 20, 2013 8:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj da odustajes, citaj ovde i naucices, pitaj sta ti nije jasno. Ne predaj se tako lako!!! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Malci gupika genetika ili nesto drugo popindeed Bolest 9 Uto Feb 11, 2020 10:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malci ramireza u zajedničkom akvariju... Totia Razmnožavanje 6 Sub Jan 11, 2020 1:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li se samo meni ovo desava? Mrest ... Likan Početak u akvaristici 3 Ned Sep 22, 2019 5:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li su moje ribice skotne, pomoc (g... Likan Početak u akvaristici 11 Pet Sep 13, 2019 8:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Propadanje peraja pa uginuce gupika uki01 Bolest 4 Sre Sep 04, 2019 10:21 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License