----------------------------------- _Petar_ Ned Mar 01, 2015 12:27 am Podizanje pH sa vazduhom od spolja ----------------------------------- Svi znamo da je pH jako bitna stavka u morskom akvarijumskom sistemu. Umesto da ga "gadjamo" hemijom i na taj nacin uticemo i na ostale parametre vode, postoji zgodan nacin da se pH podigne ako je nizak. Meni se akvarijum nalazi u maloj prostoriji koja se ne provetrava cesto i samim tim mi je pH malo slabiji. Iz tog razloga sam odlucio da napravim rupu u spoljnom zidu, i proturim crevo napolje, koje sam prikacio direktno na vazdusni usisnik skimmera. Na taj nacin, obogacujem vodu svezim spoljnim vazduhom, u nameri da mi pH bude malo visi. Nakon testiranja od nedelju dana, dosao sam i do konkretne cifre. Spoljni vazduh mi skimmer mesa sa vodom i podize mi pH za citavih 0.2. Trenutno imam varijaciju od 8.22 jedinica preko dana do 8.0 preko noci. Takodje se mogu koristiti refjudzijumi sa obrnutim fotoperiodom kako bi se pH podigao u toku noci. Osim toga, Kalkwasser takodje podize pH (preporucljivo preko noci)....itd, itd.