----------------------------------- Laki Ned Mar 01, 2015 2:15 pm ----------------------------------- Ovo je proverena varijanta.Koristim se njom vec duzi period iz razloga lose cirkulacije vazduha oko samog akvarijuma. Ovih dana cu izmeriti prisustvo kiseonika u akvarijumu sa i bez creva koje vuce vazduh izvan prostorije pa cu vam napisati kolika je razlika u samom kiseoniku.JA generalno imam problem sa PH koji ej nizak i krece se od 7,9-8,0 dnevni(meren oko 11 ujutro)do 7,8-7,7nocni(meren oko ponoci).KH mi je pri zameni vode oko 10,5 sto se spusti u periodu od dve nedelje na 9,3 sto aj licno ne bih dirao,tako da sam sig da je razlog mog niskog PH iskljucivo u losoj cirkulaciji vazduha(cirkulacija vode u samom akvarijumu mi je oko 4000-4500l /h sto ej za litrazu koju imam sasvim dovoljno) oko samog akvarijuma iz razloga sto se u ovom periodu godine ne luftira dovoljno prostorija u kojoj mi se nalazi(akvarijum). Sto se same hemije tice dodavao sam PH buffer i KH bilder od fauna marin i nisam imao nekih rezultata -ph se dizao za oko 0,2 dok mi je kh odlazio u nebesa sto nije preporucljivo,tako da toplo predlazem izbegavanje hemije i pun pristup ovim tradicionalnim metodama .