----------------------------------- Laki Ned Mar 01, 2015 8:13 pm ----------------------------------- I moj skimer ima podesavanje ulaza vazduha,al mi je tako podesen da mi skima na idealnom skimu (dry/wet),a posto mi ej hang-on tj nalazi se unutar akvarijuma morao sam da mu ubacim dodatni eliminator mehurica koje bi izbacivao u vodu tako da i taj dodatak u vidu sundjera moze da ima uticaja u obogacivanju samog akvarijuma sa kiseonikom. Inace das napomenem da sam radio vodku samo ndelju ipo dana i spustio nitrate uz jednu zamenu vode sa 10 na 3 (zaista funkcionise-ili sam se mozda utripovao samo?!?) gde se zaustavljam i ostavljam da mi ostalo se samo regulise zamenama i klasicnom filtracijom,Skimer od kad sam ubacivao vodku izbacivao je crnu tecnost bukvalno ,i smrdela je ko djavo. vodio sam se iskustvima kolege gorana i krenuo na neto vodi od oko 130 sa 0,05 pa nakon tri dana povecao na 0,1 dnevno izmerio posle nedelju dana bilo je 5,nakon cega sam udario 0,15 dnevno i stigao na 3 gde se zaustavljam.