Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Podloga za 80x35x40cm. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Ned Sep 22, 2013 8:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozz svima
Zanima me koliko je potrebno KG hranjive podloge za moja aqvarijum dimenzija
Dužina 80cm
Širina 35cm.
i Visina ( mada nije potrebna al et ) 40cm.

I kakva bi rasvjeta dobra bila jer hoću biljke da stavljam koliko WATI i koliko štedljivih neonki.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Sep 22, 2013 8:47 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Paki
Akvarista



Registrovan: 15 Okt 2012
Poruke: 122
Lokacija: Paracin,Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 22, 2013 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakav filter imas? I da li ti je to prvi akvariju? Da i koju podlogu hoces da stavis?

Za tu litrazu trebace ti oko 50 vati. ( jeste potrebna visina inace ne mozemo znati koliko litara ima)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Sep 22, 2013 10:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavisi ti to dosta od bilja koje planiras unutra da imas, nekima ce biti dosta i 50 vati, nekima nece, ako su u pitanju microsorumi i anubije,mahovine,valisnerije hranjiva ti i ne treba ili je treba vrlo malo... takodje nekima ne treba ni toliko svetla...

moras biti mnogo precizniji za detaljan odgovor ovo je jako uopsteno pitanje.

Ukoliko zelis neki odredjen tip biljnog akvarijuma napisi jer bi to znacajno pomoglo svima da ti daju konkretnije odgovore

Umalo da zaboravim, ukoliko biljkama das dosta svetla i dosta hrane onda im moras dati i CO2 ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pon Sep 23, 2013 7:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Paki ::
Kakav filter imas? I da li ti je to prvi akvariju? Da i koju podlogu hoces da stavis?

Za tu litrazu trebace ti oko 50 vati. ( jeste potrebna visina inace ne mozemo znati koliko litara ima)



Filter je onaj JUWELOV ona kutija crna u kojoj ima ono sve... ( al kod mene nema , moram da nabavim pa da ubacim , ali kažu da je jako skupo ).
Prvi akvarijum nije,.
Imao sam ranije mali od 25l.
Hoću hranjivu podlogu za biljke da stavim onu zemlju za cvijećee što se kupi u vreći...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pon Sep 23, 2013 7:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

boomiri ::
Zavisi ti to dosta od bilja koje planiras unutra da imas, nekima ce biti dosta i 50 vati, nekima nece, ako su u pitanju microsorumi i anubije,mahovine,valisnerije hranjiva ti i ne treba ili je treba vrlo malo... takodje nekima ne treba ni toliko svetla...

moras biti mnogo precizniji za detaljan odgovor ovo je jako uopsteno pitanje.

Ukoliko zelis neki odredjen tip biljnog akvarijuma napisi jer bi to znacajno pomoglo svima da ti daju konkretnije odgovore

Umalo da zaboravim, ukoliko biljkama das dosta svetla i dosta hrane onda im moras dati i CO2 ...



Biljke - to bi bilo većinom one , tako reći glavne biljke , neke osnovne kao što si naveo anubije , vallisnerija , mahovine , microsorumi onda bih stavio i rotalu ...
Nisam imao iskustva ni sa kakvom podlogom osim akvarijumskog pijeska pa sad ne znam ni kako se stavlja ni koja vrsta zemlje za cvijeće je najbolje i koja je najkvalitetnija , koja najmanje boji vodu i tako to.
Zamolio bi iskusnije da mi malo pojasne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Sep 23, 2013 10:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za te biljke koje si naveo(sem rotale) ne treba ti gotovo nista. Malo svetla, 0,4w/l, bi ti radilo posao sasvim fino, hranjiva ti gotovo i ne treba za to. Ako bas hoces da ubacujes hranjivu onda bih ti ja preporucio malo osmocota da razbacas po dnu i to je to.(prvo ubacis osmocote pa preko njega nekoliko santimetara inertne podloge)Cini mi se da je to dovoljno sasvim za to sto zelis.
Za rotale ovo sve ne vazi. Vecina rotala ti je prilicno zahtevna i trazi dobru rasvetu, CO2, dobro djubrenje... Mozda da napises koju si tacno rotalu imao na umu da ne pisem ovako uopsteno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Ned Okt 06, 2013 1:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po nekom vašem sručnom mišljenju koliko bi bilo dovoljno zemlje za cvijeće za moj akvarijum koje pakovanje .
Ono najmanje od 2l , ima od 4l , 5l, 10l,15l... koliko mi treba ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Kibo-Chan
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2013
Poruke: 344
Lokacija: Sremska Mitrovica,Lacarak

PorukaPoslao: Ned Okt 06, 2013 1:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vidi prijatelju,ja imam akvarijum 70x35x35 od biljaka mahovinu,rotalu,bacopu,mikrozorum i anubije i od hranljive imam samo malo osmokota i neko bedno osvetljenje i sve sto imam raste lepo a mahovina buja kao luda.Zavisi od kombinacije biljaka koje zelis.Mozes ti npr napucati extra podlogu a da uzmes nezahtevne biljke i eyo ti algi ili da nemas nikakvu podlogu a hoces zahtevno.Moras prvo razmisliti tacno sta ces,pronaci na forumu iskustva vezana za tu biljku,pitas konkretno : kakva bi podloga trebala za lupam rotalu,echinodoruse i kripte,i mi ti kazemo sta bi za te biljke trebalo da nabavis i kakvo ti osvetljenje treba.Ovako nije precizno...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Okt 06, 2013 3:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

3litre ti treba za tu povrsinu , ali ako nisi iskusan nemoj petljati sa tom zemljom, imaces previse algi, ubaci nekoilko osmokota ispod sljunka i dosta ce biti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pon Okt 21, 2013 8:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Šta mislite o ovome.
Ovako da stavim dole na dno jedno 2-3mm Terra Magme ili one obićne zemlje za cvijeće i da nađem osmokota pa da pobacam gore po površini zemlje za cvijeće i onda na vrhu pijesak ili sitnije ili krupnije granulacije ja sam isključivo za mix ( pola sitne pola krupne )

Eto šta vi mislite o ovome ???
I da li u cvjećarama ima da se kupi Terra Magma i osmokot , moraću da sutra pogledam....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Podloga za biljke misic01 Biljke 0 Ned Apr 04, 2021 12:58 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Podloga i mozda problem Imperatore Podloga 8 Uto Jan 26, 2021 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Panj i podloga Salvatoree Tražnja 1 Uto Sep 08, 2020 1:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hranljiva podloga za akvarijum 58x35(... uki01 Ostala oprema 5 Sub Jul 18, 2020 12:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Podloga za ciklide Zeljko80 Afrički ciklidi 10 Uto Mar 17, 2020 9:05 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License