----------------------------------- gajson85 Pet Feb 25, 2011 1:10 pm Podloga za akvarijum ----------------------------------- Juce sam kupio akvarijum 150x60x50 Moze neko da mi napise koju podlogu da stavim jer planiram i biljke u njemu i koju rasvetu da stavim? ----------------------------------- darko.potic.33 Pet Feb 25, 2011 1:16 pm ----------------------------------- To je bas lepa zapremina akvarijuma,najbolje je da sam odlucis...procitaj malo po forumu o podlozi i biljkama.Mislim da ce ti to pomoci... ----------------------------------- Wlayko91 Pet Feb 25, 2011 1:20 pm ----------------------------------- @Gajson85 prvo se kaze "Dobar dan..." pa onda idu pitanja. Predstavi nam se u temi "Upoznavanje". Popuni podatke kako bi znali odakle si i procitaj teme koje bi trebalo svaki pocetnik da procita, tema ne sme da se zove "Zdravo, treba mi pomoc", "Hitno!!!"... I sl... ----------------------------------- gajson85 Ned Feb 27, 2011 1:40 am ----------------------------------- hvala vam,izvinite nisam znao nov sam ovde ----------------------------------- kaplarm Pon Feb 28, 2011 12:28 am ----------------------------------- Imas skoro sve odgovore na forumu, porocesljaj malo, ako planiras biljke mozes da stavis hranljivu podlogu i o tome imas par tema. TRakodje i o rasveti imas napisano, opet zaviwi koje ces biljke........... Potrazi mozes da procitas dosta korisnih stvari usput. ----------------------------------- DiamondDragon Pon Feb 28, 2011 12:35 am ----------------------------------- Obično se za podlogu za gajenje biljaka stavlja kvarcni pesak, granulacija od 1mm do 3-4 mm prečnika zrna, i to tako da prvi sloj(npr. debljine 2-3 cm) bude sitnija granulacija, 1-2mm, a drugi, gornji sloj(npr. debljine 2-3 cm) da bude krupnija granulacija 3-4 mm. Sa debljinom podloge se može eksperimentisati, npr. kod mene u akvarijumu napred je debljina podloge oko 5 cm, a u zadnjem delu debljina je oko 10 cm. Ispod svega toga može da se stavi tzv. hranjiva podloga, a tu postoje razne vrste. U suštini, hranjiva podloga se pravi od mešavina treseta. Ako možeš, nabavi zemlju TeraAqua, koja je gotova smeša za gajenje vodenih biljaka, napravljena od mešavine treseta i obogaćena odgovarajućom količinom mineralnih đubriva. Mnogi akvaristi koriste neke vrste zemlje za cveće, i o tome ćeš pronaći više ako pročešljaš forum. ----------------------------------- nenadk850 Pon Feb 28, 2011 12:50 am ----------------------------------- gde ima da se kupi teraaqua i koja joj je cena? ----------------------------------- DiamondDragon Pon Feb 28, 2011 2:07 am ----------------------------------- Mislim da je oko 5-6 eur za 5 kg, ne znam koliko je to litara, po mojoj proceni oko 15 litara sveže TeraAque. Obično, ako ima, onda ima u bolje snabdevenim poljoprivrednim apotekama, ili cvećarama. ----------------------------------- nenadk850 Pon Feb 28, 2011 12:16 pm ----------------------------------- hvala.