----------------------------------- TheDoVla Pon Okt 11, 2021 7:34 pm ----------------------------------- Ima li potrebe za tečnom prihranom, pogotovo sa japankama koje ozbiljno "dodaju" amonijak? Možda je bolja opcija početi sa Premium Fertilizerom (žuta Tropica) pa dodavati naknadno PO4 i K, i ako baš ima potrebe NO3. I prihranu je bolje rasporediti tokom nedelje nego dozirati odjednom. FFM neće ništa uraditi ako je filtracija loša. Ne znam šta se nalazi u tom filteru od materijala, ali neki spoljni (veći) filter je svakako oblja opcija. Seachem matrix, komadići lava kamena, Seachem purigen, Sera siporex, i naravno malo sunđera i perlon vata i neće biti problema. I možda preći na 50% zamene vode nedeljno? Panj lepše izgleda kada je malo nagnut, još ako je okrenut ka prednjem staklu, onda je to pun pogodak. :) Biljke je lako kasnije presaditi na drugo mesto, lepo će to da izgleda.Skidanje haube i postavljanje neke jeftinije rasvete (npr. Chihiros A serija) i bar DIY co2 i kao bombonica će da bude. Ja sam malo "zarđao" pa će neko od kolega sigurno bolje pomoći.