Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Početak Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Djordj
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2017
Poruke: 19
Lokacija: Ledinci

PorukaPoslao: Pon Sep 18, 2017 7:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzmi neki hamer pa zalepi za zadnju stranu da se ne vide kablovi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Sep 18, 2017 7:32 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

milosark




Registrovan: 09 Sep 2017
Poruke: 0
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Sep 18, 2017 8:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za sad je ovako dok ne nađem u drugoj boji
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Sep 19, 2017 9:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja tek vidim da si iz Kg-a, ajd javi se na pp ako ti treba neki savet ili sta god da treba ti pisi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milosark




Registrovan: 09 Sep 2017
Poruke: 0
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Sep 23, 2017 7:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzeo sam stakleni filter malopre i kao što to već sa mnom ide uvek mora nešto da se desi i tako sam ga čuknuo sa strane i tu je naprslo staklo i curi voda..Je l može nekako da se zakrpi to staklo ili mora novi da se pravi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milosark




Registrovan: 09 Sep 2017
Poruke: 0
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Sep 23, 2017 7:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vukolic.Igor
Akvarista



Registrovan: 01 Mar 2015
Poruke: 68
Lokacija: Kostolac

PorukaPoslao: Sub Sep 23, 2017 8:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes da probas da premazes silikonom i spolja i iznutra,sacekaj jedan dan da se osusi pa napuni vodom i vidi da li drzi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Sep 23, 2017 11:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes celu stranicu da promenis, a mozes i da je zakrpis, jer nije to nesto sto ce imati veliko opterecenje, mali je to filter.

Ukratko nadji staklo koje pasuje ili neku plastiku koja pokriva naprslinu (sl1) (ako je manje od 10x10cm odlicno pasuje kutija od nekog starog cd-a, gornji providni deo). Obavezno kad krpis namazi celu stranicu stakla/plastike koju lepis (sl2), kad ubacis staklo/plastiku na pukotinu (sl3) dodaj jos silikona po ivicama da budes siguran da nema rupa (sl4).


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
milosark




Registrovan: 09 Sep 2017
Poruke: 0
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Okt 16, 2017 5:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo me i promenjena je stranica na filteru Very Happy
E sad, čovek mi je kod njega objasnio da cev koja izvlači vodu iz aq i odvodi je u filter potopim u aq , stavim palac na drugi kraj i prebacim je u vodu u filteru s stim da drugi kraj cevi ostane u vodu što je kod njega i radilo kad mi je objašnjavao ali to sad kod mene ne ide nikako? Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Okt 16, 2017 8:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mora cev da bude puna. Ako nije onda vazduh u cevi predstavlja nepremostivu prepreku.
Treba malo veštine za taj postupak Smile

Ovo sa crevom za vazduh je lakše:
http://www.akvarijum.org/forum.....17238.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Okt 19, 2017 10:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I nivo vode mora da ti bude iznad kraja sevi ako me kontas, sistem spojenih sudova
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Okt 20, 2017 12:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako pričaš o akvarijumu sa slike gore, mislim da nemaš porebe nizakakvim dodatnim cevima.
Koliko vidim nemaš vanjski (spoljašnji) filter već potopni za koji ti netrebaju dodatne prelivne cevi.
U tom potopnom filteru imaš sve potrebno. Samo redovno čisti sunđer iz njega i nećeš imati problema.
Da te zamolim nešto ....
Bodu mi oči ti plastični kičasti predmeti u akvarijum, njima nije mesto sa živim svetom u vodi.
Izvadi ih i ubaci još neki panj, kamen i još biljaka. Plastici nije mesto u kako ni u prirodi tako ni u tvom akvarijumu.
Ribice koje držiš u akvarijumu će ti biti zahvalne.
Verujem da u Kragujevcu i okolini ima akvarista sa sajta koji će ti pokloniti biljaka i savetovati kako da nađeš neki panj.
Stari čokot vinove loze ili vrbe su idealni .....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milosark




Registrovan: 09 Sep 2017
Poruke: 0
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Okt 20, 2017 1:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim, ali vidiš posle da sam napisao da sam uzeo drugi filter, jesam početnik ali baš da ubacujem cevi bezveze...

Da, uradio sam preko onog prvog načina i uspelo je, hvala Very Happy


Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DejanM1980
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2016
Poruke: 12
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Okt 20, 2017 2:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da bi ti bil lepše da filter zarotiraš za 180 stepeni kako bi ti prelivna cev došla u ugao, lakše ju je sakriti biljem, pa izgleda lepše. Meni ovako na sredini bode oči. Pogotovo što je bela i jako vidljiva.
I još jedna preporuka, stavi još jednu prelivnu (sigurnosnu) cev. U slučaju da se ova zapuši....belaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milosark




Registrovan: 09 Sep 2017
Poruke: 0
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Okt 20, 2017 2:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Je l mogu jednostavno da izbušim još 10ak rupica po celoj dužini?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DejanM1980
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2016
Poruke: 12
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Okt 20, 2017 2:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možeš, ali hipotetički (male šanse) može zagušenje da se desi u zakrivljenom delu cevi, tad rupice ne pomažu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak- Juwel Primo 60 roachdani Početak u akvaristici 2 Ned Okt 10, 2021 9:05 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponovo početak marinko Akvarijumi 1 Čet Feb 25, 2021 4:22 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License