Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Početak Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sub Sep 24, 2011 12:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, za nanu mi je rekao covjek od kojeg sam uzeo da joj taj rizom ne stavim ispod povrsine podloge nego ima neko korijenje kao sitne grancice pomocu kojih se hvata, to moze al rizom nikako jer ce biljka da ugine. A dosla mi je zavezana na komadu sedre pomocu gumice pa kontam da je i ne diram nego samo tako da stavim sa kamenom i kamen bih malo zakamuflirao. A rekao mi je i za ovu drugu da je mogu podsisati pa te djelove koje odrezem da i njih ubodem i da ce se primiti, nadam se da je to tacno. A za osvjetljenje idem da procitam pa danas u kupovinu. Znaci dvije neonke i na stedne jel mislis na obicne stedne sijalice koje idu u obucno grlo??? I hvala na savjetu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Sep 24, 2011 12:19 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Y2K986
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 216
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Sub Sep 24, 2011 1:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, to su te sijalice, i one idu u obicno grlo.
Mozda si preterao sa zemljom. 1-2 cm je bas dosta.
Sto se filtera tice mislim da ti ne treba 3x vata. Plasim se da ce ti se javiti velika razlika u nivoima kad se zaprlja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sub Sep 24, 2011 1:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aha. Zemlju sam u prednjem dijelu stavljao tanju a u zadnjem sam stavljao malo deblju bas zbog bilja koje raste visocije kontam odmah ima i jaci korijen pa da se nebi same cupale ili tako nesto. A sa filterom znaci da izvadim jedan dio od vate. da ostavim spuzvu, vatu jedan sloj, keramiku i pjesak samo me zanima kako bih trebao bas da stavim taj redoslijed recimo odozdo prema gore da bi bilo kako treba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Y2K986
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 216
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Sub Sep 24, 2011 2:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo, sve sto ti treba po tom pitanju naci ces ovde :
http://www.akvarijum.org/forum.....t4542.html

Koristi pretragu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Ned Sep 25, 2011 4:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sredio sam neke stvarcice. Postavio podlogu, sredio filter, Posadio sam Nanu i Rotalu sam pobo citavom duzinom akvarijuma u zadnji plan, Mahunu sam postavio oko stijene panj izbacio jer mi je malo glomazan i sto je najbitnije iz zdravog ogromnog akvarijuma sam dobio oko 15 litara vode i napunio sam svoj akvarijum i sada se sve lijepo ciklira. Pa za jedno 5-6 dana dolaze ribice, i jos nekih biljkica. Malo sam experimentisao sa co2 secerom i kvascem. I radi bas kako treba mislio sam da mi nece proraditi ali za nekih 20 min. je odlicno proradilo i izlazi istim tempom vec 3 sata. Neznam koliko ce to da traje al nadam se dok nenadjem neki pravi co2. Sutra idem u nabavku osvjetljenja. I crne folije a onu sarenu cu da skinem pa kada to zavrsim onda cu i da uslikam da vam pokazem Smile Sad za sad radi sve kako treba. Ubacio sam dva "Corydorasa" koja su mi bila u malom akvarijumu i danas sam gledao ribice i kontao sam ubaciti par ovih "Gymnocorymbus ternetzi" dva cistaca stakla. par "Xiphophorus hellerii" i par ovih "Poecilia sphenops " par neonkica i mozda 2 kozice. to bi bilo ok o 12-15 ribica plus 2 kozice. Da li neko zna jeli to prvise stanovnika za nekih 40 litara.
A evo kako sada trenutno izgleda pa kad sve zavrsim stavicu finalne.

Image

Image

Image
Al naravno kako sam vec i rekao nije jos sve gotovo ima tu jos posla Smile i zelje neravno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Ned Sep 25, 2011 11:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo skockano, bolje nego prva postavka. Ako si u mogucnosti ubaci neko bilje u srednji plan, dobre bi ti bile na primer neke od Cryptocoryna.

I zasto ubacujes samo dve kozice? Njih treba da bude sto vise, nece da ti skode nikako. Wink I kako sam cuo Gymnocorymbus ternetzi (Tetre) ne idu sa kozicama, pojesce ih. Ove ostale ribe su ok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Y2K986
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 216
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 25, 2011 1:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fino izgleda za sad. Samo ne zuri, to je mozda i najbitnije u akvaristici.
Ova stena bi isla savrseno negde skroz u uglu, a rasprsivac mozes ubaciti u spoljasnji filter da se ne vidi. Nanu vezi za neki panjcic izgledace extra, i kao sto rece fiber, trebace ti jos malo bilja za srednji i prednji plan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Ned Sep 25, 2011 3:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da da svakako nana je ostala na kamenu na kojem sam je i dobio pa sam kontao da uzmem neki manji panjic pa da je zavezem za njeg. A vec sam rekao da ce doci jos bilja u srednji plan. Znaci stijena bi mogla skroz u cosak samo neznam dali ce da smeta prelivnim crijevima da li ce im smetati da ciste akvarium. I jos jedno pitanje ovaj rasprsivac je ustvari CO2 koji izlazi iz flase sa germom i secerom, dali ce imati efekta ako ga stavim u spoljnji filter.
O da Cryptocoryne mi se jako svidjaju a htio sam ih uzeti nego nisam imao sa sobom dovoljno kesha Very Happy pa ce i one svakako doci. Dali je istina da Gymnocorymbus ternetzi jedu kozice jer mi se ove ribice strasno svidjaju malo su hiperaktivne Very Happy Very Happy Very Happy ako je tacno da ih jedu steta onda ih necu uzimati.
GLAVNO PITANJE za Y2K986 dali mogu spoljasnji filter da stavim od pozada akvarijuma tako bi mi prelivne cijevi dosle otprilike na sredini akvarijuma izmedju "Rotala rotundifolia" dali ce cijevi moci da odradjuju svoj posao "ciste akvarijum" ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Ned Sep 25, 2011 5:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dobro je Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Ned Sep 25, 2011 6:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svejedno ti je gde ce ti filter biti, sa strane ili pozadi, bitno je da radi. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Ned Sep 25, 2011 7:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

HVALA. Da al kontam dali ce moci lijepo da kupi prljavstinu ako je iza bilja dali ce one smetati prelivnoj cijevi, to je ono sto mene brine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Y2K986
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 216
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 25, 2011 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nece biti problema, radice kako treba. Ne brini.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Ned Sep 25, 2011 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uh to je pravo dobra vijest za mene Hvala ti puno puno puno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pon Sep 26, 2011 12:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne ocekuj naravno od filtera da ti pokupi svu mehanicku prljavstinu iz akvarijuma, veci deo nje moras sam da pokupis redovnim usisavanjem podloge, inace moze da dodje do posledica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Pon Sep 26, 2011 3:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da Citao sam i negdje gledao video kako lik usisava sa zracnom pumpom samo ne kontam kako je sastavio taj usisivac Smile moracu malo potraziti kako se to pravi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak- Juwel Primo 60 roachdani Početak u akvaristici 2 Ned Okt 10, 2021 9:05 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponovo početak marinko Akvarijumi 1 Čet Feb 25, 2021 4:22 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License