Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Početak Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
bobancewa
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 35
Lokacija: Novi Bečej

PorukaPoslao: Uto Sep 27, 2011 2:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala ljudi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Sep 27, 2011 2:36 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Uto Sep 27, 2011 3:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eh super Hvala vam DOBRIII LJUDIIIIII Very Happy Very Happy To mi je bilo jako vazno jer ja ovih par dana nisam skoro gasio nikako al nista se nije promijenilo ni traga algama osim sto sam vidio da biljke odlicno ispustaju kisik, al cu od danas da nabavim onaj vremenski prekidac koji ce sam da pali i gasi kako ga ja nastimam. I jel treba da se gasi i pumpa kada se gasi svjetlo ili pumpa radi 24h. Moja radi 24h. ??????
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Y2K986
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 216
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 27, 2011 4:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pumpa radi 24 sata.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sre Sep 28, 2011 5:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Y2K986. OD 18h pa sve do sada sam radio na poklopcu rasvjeti i jos nekim izmjenama. Idem leci pa ujutro stizu slicice Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sre Sep 28, 2011 2:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav. Evo ukratko mog djela sa poklopcem.
Prvo sam sve osmislio u kupio sta mi je potrebno za izradu poklopca.

Image
Ovo je neki osnovni materijal. Par komadica obicne stare iverice koje se imalo viska Smile . Cijev Fi 100, kvadrat spuzve debele 3-4 mm, kvadrat zavrsnog materijala, dva keramicka grla, jedan dupli prekidac i sarka ili ti baglamica Smile ,malo kabla i to je to.
i naravno nezamjenjivi WALTER Smile
Image
Sledeci korak je mjerenje, sjecenje i sastavljanje.

Image
Posto sam sve isjekao i sastavio oblozio sam spuzvom i presvukao materijalom.
Sledeci korak je bila rasvjeta. Cijev sam prerezao po pola uzduz, oblozio je alu folijom i prcvrstio je za fiksni dio poklopca. Ovaj patent sa cijevi sam vidio ovdje na forumu da je neko isto tako uradio. Ugradio sam prekidac, grla i napojni kabal.

Image
Kada sam to sve spakovao ostalo mi je da sastavim fiksni i pokretni dio poklopca sa baglamicom. I to bi nekako izgledalo ovako kada je gotovo.

Image

Na samom akvarijumu sam napravio par izmjena.

Image
Postavio sam povratnu cijev koja je oznacena sa ( 0 )na kojoj sam izbusio vise sitnih rupica jer mi je pumpa malo pojaka a ovako rasporedim njenu snagu izbacivanja vode. Filter sam smjestio pozada tako da se nevidi nikako. Po savjetima mnogih stavio sam crnu foliju (1) na zadnje staklo i stvarno je mnogo mnogo bolje. Stijenu sam pomjerio skoro skroz u cosak. Izlaz crijeva sa CO2 sam smjestio na sam usis pumpe. Za rasvjetu sam izeo i vremenski prekidac i nastimao kad da pali i kad da gasi svjetlo.
I to bi na kraju trebalo da izgleda ovako.

Image
Nadam se da ce vam se svijedjeti jer ja sam prezadovoljan Very Happy Very Happy Za par dana stize jos koja biljkica i naravno stanovnici Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Sep 28, 2011 8:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo odradjeno, svaka cast. Nisam nikad video poklopac koji je tapaciran. Smile Moram priznati da mi se svidja.

Lepo je videti da se neko posveti hobiju sa ovoliko paznje i pedantnosti. Nadam se da ce ti akvarijum uspesno funkcionisati u narednom periodu, i da ces vremenom preci na vecu litrazu.

Koje biljke i stanovnike si odlucio jos da ubacis ili ces tek da odlucis? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sre Sep 28, 2011 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Fiber Hvala puno. Bas sam se zaljubio u ovaj hobi. A oko poklopca sam se potrudio Very Happy
Za pocetak sa stanovnicima necu pretjerivati imam 2 Corydorasa. Planiram jos da ubacim sledece:
- Par Neonkica
- Par Gymnocorymbus ternetzi - Ove mi se strasno svidjaju samo mi neko rece da nece moci gdje ima bilja. Pa me bas interesuje dali neko zna mogu li one sa biljem.
- Dva cistaca stakla
-I Par komada Guppy
Vidjecu da imam oko 10-15 ribica ukupno neznam jel to previse na 40L da ne pretrpam. Mozda da ubacim par kozica al pod uslovom da mogu sa ovim vrstama u isti akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Sep 28, 2011 9:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja nisam imao problema sa biljkama i Gymnocorymbus ternetzi, al mislim da ti kozice sa njima nece ici. Pogotovo kada doticne ribe porastu, znaju da budu prozdrljive. Meni je jedna takva pojela jednog manjeg muzijaka gupija, tako da ih ja licno vise necu stavljati u akvarijum sa sitnim ribama. Naravno, svaki akvarijum je prica za sebe, ako ti se bas svidjaju ubaci ih, al racunaj da moze da dodje do problema u buducnosti. Takodje, to su jatne ribe pa da bi ti bolje bilo da ih imas vise od dva komada. Isti slucaj je i sa neonkama.

Licno, preporucio bih ti da se u pocetku bavis samo zivorotkama s obzirom da su one najlakse za drzanje, a ako im obezbedis dobre uslove vrlo brzo ce se akvarijum sam od sebe dopuniti mladim ribicama. Wink Neonke su osetljivije ribe i mogu lako da ti uginu ili ne daj boze donesu neku zarazu u akvarijum.

Pocni polako, nemoj zuriti sa ubacivanjem riba, a moj savet ti je da napravis manje jato gupija (5-6, 2 muzijaka i recimo 4 zenke) i eventualno par ksifoforusa, platija ili molija. Ne treba ti guzva u akvarijumu, lepse je videti malo jato ribica nego guzvu kao na pijaci. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Sep 28, 2011 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Reci cu samo svaka cast. Pravi primer kad se neko upusti u ove vode pa pita nesto i iskoriti odgovore. Sve pohvale s moje strane a i dalje cu prtiti temu kao od samog pocetka Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sre Sep 28, 2011 10:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno na pohvalama i savjetima. Mogu i te a i svidjaju mi se, pogotovo mojoj supruzi Smile Dali mogu sa njima kozice.
Bojane sve sto znam o ovom hobiju naravno naucio sam ovjde na forumu. Jer stvarno ima dosta korisnih informacija i savjeta a i svi clanovi su SUPER i stvarno su od pomoci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Sep 29, 2011 11:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kozice ce se slagati sa zivorotkama, ali ako se kozice omreste ili ako ubacis mnogo male onda postoji opasnost da ce ih sve ribice pojesti u slast posto ti akvarijum nije mnogo ubiljen i nema mnogo mesta da se kozice skrivaju.
Sa vecim kozicama nece biti problema, al ako su male ili ako pocnu da se razmnozavaju onda ti treba ili jako gust akvarijum ili akvarijum sa dosta mahovine.
Kada budes uzimao kozice gledaj da budu vece, da ne ispadne da si kupio zivu hranu za gupije. Very Happy
Ja u svom akvarijumu (koji je dosta gusto usadjen) drzim RC kozice i gupije i nema problema. Desi se nekad da neka gupi pojuri manju kozicu al brzo odustane posto su kozice mnogo brze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bobancewa
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 35
Lokacija: Novi Bečej

PorukaPoslao: Čet Sep 29, 2011 12:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li mogu kozice sa tetrama,skalarima i barbusima,botijima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
vetar
Akvarista



Registrovan: 16 Avg 2011
Poruke: 20
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Sep 29, 2011 1:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što se tiče ribica, za početak ubaci nekoliko Gupika i par čistača, a za jedno 2 nedelje slobodno ubaci i 4-5 Neonka i kozice.
Neonke jesu osetljivije od Gupika, ali im netreba i neka posebna nega. U svom akvarijumu od 34l formiranom pre oko 2 meseca, imam 4 Neonke oko mesecipo dana i nemam nikakvih problema.
Sve pohvale za sve ručno urađeno, odlično izgleda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Čet Sep 29, 2011 3:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savjetima jos par dana cu sacekati jer cu od danas da lecim bilje od ove koncaste alge. Mislim nema nje puno po bilju malo je ima i one kao dlacice duge so po 2-3 mm . Al da se zadam jer bolje spreciti nego leciti Smile
Pokusacu sa ovim hidrogenom. A mislio sam da bi i kozice pripomogle.
A jutros novi problem mislim nije strasno al me nervira na povrsini puno puno sitnih baloncica. Kao pjena da se stvorila. A neznam od cega. Svjetlo sam namjestio na 4-2-4 a sve ostalo radi kao i prije, i sve je strasno cisto Podloga i staklo i voda samo sto su po povrsini vode ti baloncici. Jel neko zna od cega bi mogli biti ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Čet Sep 29, 2011 3:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dali cu se na ovaj nacin otarasiti alge ako sve ove travke ptkratim na jedno 2cm od podloge pa da je onda malo zadam hidrogenom pa nek raste polagano mada milsim da raste poprilicno brzo vidim da mi nana pusta jos dva nova lista znaci 3 ukupno nova pocinju da rastu.
A ovo visoko bih skratio na 2 cm pa nek raste polako. Mozda ga je tako lakse izlijeciti.
Molim vas savjet!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak- Juwel Primo 60 roachdani Početak u akvaristici 2 Ned Okt 10, 2021 9:05 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponovo početak marinko Akvarijumi 1 Čet Feb 25, 2021 4:22 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License