----------------------------------- Fiber Sub Sep 24, 2011 11:54 am ----------------------------------- Tu Serinu podlogu sam i ja koristio jednom prilikom i zadovoljan sam njom, videces i sam. Mozda zemlja za cvece jeste bolja ali imao sam jedno lose iskustvo sa njom pa je zato izbegavam (mada je to verovatno bilo zbog mog neiskustva :oops: ). Biljke koje si uzeo nisu lose za pocetnika, samo obrati paznju da nana zahteva slabije osvetljenje i ako je budes sadio u podlogu nemoj da joj zasadis rizom posto joj to smeta. Najbolje bi bilo da je vezes najlonom za neki kamen ili panj. Sto se osvetljenja tice, od biljaka koje drzis zavisi koliko jako ce ono da bude. S obzirom da ti je akvarijum dugacak 50cm moraces da koristis neonke od 45cm ili stedljive sijalice. Kod osvetljenja najbitnija stavka su ti kelvini i lumeni (imas dobru temu o tome u podforumu oprema). Gledaj da sijalice koje stavis imaju 6500k, a informaciju o lumenima ces procitati na njima. Moja preporuka bi ti bila kombinacija T8 akvaristicke neonke (Sylvania gro lux ili aquastar posto su one predvidjene za bolji rast biljaka, dobro su se pokazale i relativno su jeftine) i jedne stedljive sijalice od recimo 8-10w. Procitaj obavezno temu o osvetljenju pa probaj sam da izracunas sta bi ti najvise odgovaralo. :)