----------------------------------- Milica_-_ Pon Jan 30, 2017 9:31 pm Početnica u akvaristici ----------------------------------- Pozdrav svima. Početnica sam u akvaristici. Na poklon sam pre nekih mesec dobila akvarijum od 6l sa zlatnom ribicom i čistačem. Na dnu imam sitne šarene kamenčiće, veličine možda oko 5mm. Na početku nisam imala ni filter ni pumpu, pa sam na svakih nekoliko dana menjala vodu i svaki put sipala kapi za vodu, koje su mi oni dali, mislim da je jod, i malo soli, tako mi je rečeno. Tek od skoro sam uzela mali sunđer filter i vazdušnu pumpu. U međuvremenu sam uzela gupi ribice, par, i zebrice, takođe par, i jednog puža amazonca. Od biljaka imam samo limun, valjda se tako zove. Čitajući dosta po internetu, shvatila sam da je od početka to bila mala litraža za zlatnu ribicu, pa sam našla da je udomim. Međutim, to neće biti baš u skorije vreme, jer drug nije tu. Primetila sam da zlatna ribica po sebi ima crne tačkice, najviše oko repa i na glavi i oko usta. To sam primetila još jednom ranije, ali je kratko trajalo. Da li znate šta je u pitanju? Inače, pliva sasvim normalno i jede kao i do sad. Hranim ih sa osušenim crvićima i sitnim granulicama, rečeno mi je da je to za boju. I da li sve ove ribice mogu da držim u akvarijumu? Hvala vam na svakoj pomoći/savetu/sugestiji.