----------------------------------- Jeka13 Sre Nov 25, 2020 5:53 pm Početnički 45l - savet ----------------------------------- Pozdrav svima! Nova sam na forumu i totalni početnik što se tiče akvaristike... Evo ovako uzela sam klincu "domaći akvarijum" 45 l dimenzija 50*27*33 filter/pumpa atman f303, grejač atman eh 100w (nisu imali manji) i led sijalicu od 3w, podlogu kamenčiće manje granulacije, biljke po 1 nanu i mahovinu i 5 grana gupi trave .. e sad uzela sam i panj ali su mi rekli da ga ispiram u 8 voda, a čitam ovde da bi ipak trebalo da se prokuva.. cikliram ga već 9 dan sa easystart.. temperatura je uvek 25-26C..do sad sam noću palila sijalicu, ali sam pročitala da ipak.. treba danju tako da će biti paljena po 10-12h.. ono što mene zanima je sledeće da li je to ok? Da li pumpa treba da bude blizu površine da brčka površinu vode ili niže? ( Sad mi je potpuno potopljena) Da li u toku cikliranja menjam vodu ili ne? Da li da zamenim 30%vode pre dodavanje ribica? htela sam da ubacim još 1ili 2 kriptokorine i možda 3 mahovine cristmas mos koje bih vezala za kamen( e sad i to me zanima koji je bolji kamen dragon, siga ili vulkanski) Od ribica bi ubacila 4 kozice crvene 5 kraljevskih neonki 4 Moscow gupi ( 1 mužjak i 3 ženke) 4 platica (1 mužjak i 3 ženke) 2 muljar panda 2 ancitrusa crna 5 zebrica ljubičastih 5 zebrica crvenih Pošto su ribice poručene(stizu mi za 7-8 dana kad se završi cikliranje akvarijuma), a juče sam čitala da ih treba dodavati po par u akvarijum nisam sigurna šta da radim :( A kod kuće imam 4 bebice gupike stare oko 10-ak dana koje smo dobili na poklon Da li njih prve da ubacim i kad? Izvinjavam se na podužem postu :)