----------------------------------- IVANRO Čet Nov 26, 2020 12:45 pm ----------------------------------- Prodavcima uglavnom ne treba verovati jer im je većini jedini cilj da ti prodaju što više. Čast izuzecima. Konkretno kod tog filtera najmanji problem je protok, mnogo veći problem je što je to unutrašnji filter koji verovatno ima samo jedan sunđer i to je to. Takvi filteri su mali i imaju premalo filter mase za razvijanje bakterija pa se zato i broj riba ograničava kad se koriste unutrašnji filteri u poređenju sa mogućim brojem riba kad se koriste spoljni stakleni filteri ili kanister filteri u kojima ima mesta za dosta više filter materijala i dosta kvalitetnijeg biološkog filter materijala tipa Seachem Matrix, Sera Siporax itd. Ne treba ti prihrana za biljke, imaš dosta riba i slabo osvetljenje i generalno za te biljke koje imaš i planiraš nije neophodno. Ako ubaciš neke kripte pod koren možeš da im ubaciš neke root tablete sa đubrivom, zakopaš ih što dublje ispod zasađene kripte i to će da im bude dovoljno mada ni to nije striktno neophodno. Hrani raznovrsno slobodno kad već imaš. Za te male gupike ne znam, meni su endleri preživljavali i kao jako mali odnosno nisam ih ni vadio iz akvarijuma kad sam ih nalazio ali ja imam baš ogromnu količinu biljaka pa su imali gde da se kriju. Generalno pravilo je da je riba bezbedna dok god ne može da stane najvećoj ribi u usta. Za početak menjaj vodu tako dve nedelje pa onda prati situaciju, bez merenja parametara teško je znati koliko dugo ćeš morati to da radiš. Slobodno dodaj easystart na svakih sedam dana i nakon 14og dana, to će da ubrza proces cikliranja.