----------------------------------- Ilijaaa1 Pet Dec 15, 2017 2:35 am Početnik i plan-Molim savjete ----------------------------------- [size=12]Pozdrav svima. Prvi put pišem ovdje jer se nadam da ću dobiti koji koristan savjet od iskusnih članova. Zaboravih da se predstavim, ja sam Nenad iz Trebinja. Za 4-5 dana pristupam debitantskom formiranju akvarijuma. Akvarijum je 80l, od opreme posjeduje atman pumpu 600l/h, atman grijač 100w, Tetra vazdušna pumpa, filtar odvojeni stakleni (spužva, vata, keramika, bio kugle), led rasvjeta 2*6w. Naručio sam podlogu i pijesak i biljke, za sad one manje zahtjevne (sagitarija, valisnerija, sesiflora, ricija, mahovina). Plan je: Drvo loze (nikad prskano-ispečeno i otkuvano-mada još uvijek malo pusta boju) pretvoriti u bonsai. Mini, za početak ne preambiciozni aquascape. Cikliranje vode 3 sedmice a zatim postepeno ubacivanje stanara. Pročitao sam dosta, ali svaki savjet bi dobro došao. Za početak:1. Oprema je li adekvatna 2. Šta od hemije dodati dok cikliram 3. Na šta posebno obratiti pažnju s obzirom da sam u ovome za sada samo teorijski. Čim stigne ubaciću slike postupka i procedure kako bi se mogao savjetovati. Unaprijed HVALA!